kajo92
08.01.15,08:21
Mishok
08.01.15,07:56
rozhodujúce nie je či ste platca ale:
Či ste zdaniteľné osoby a určenie miesta dodania služby.

Ak ste zdaniteľná osoba (zjednodušene - podnikateľ bližšie info: §3 zákona o DPH) a Český dodávateľ určí miesto dodania na Slovensku tak v tomto prípade vám službu dodá bez českej DPH avšak vám vzniká povinnosť sa pred dodaním takejto služby registrovať na daňovom úrade k DPH podľa §7a. Následne z tejto služby si sám vyrátate slovenské DPH (samozdaníte) a odvediete na slovensku
mondes
08.01.15,08:01
kajo92
08.01.15,08:03
Dík, ide o tvorbu slovenskej webstránky takže miesto dodania je SR, podnikateľ je živnostník v ČR ako neplatca, ja som taktiež neplatca registrovaný podľa 7a.

Čiže ak mi zhotový web a FA vystaví bez DPH, mám teda povinnosť odviesť dph z tejto sumy na SK nie, ak vás chápem.
Gabi03
08.01.15,08:05
no keď je živnostník ČR tiez neplatca, tak nemá čo fakturovať s/bez DPH...
kajo92
08.01.15,08:08
tak on mi vystaví FA s konečnou sumou, len ma zaujíma či s tejto sumy na SR musím odviesť dph alebo nie
Mishok
08.01.15,08:30
Gabi03

§7a
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

obdobne to majú aj česi aj keď postup je u nich iný (najprv. je identifikovanou osobou a potom registrovanou)
Mishok
08.01.15,08:31
kajo92 on vám vystaví faktúru bez dph ale vy budete povinný si tu dph vypočítať a odviesť na slovensku (pred dodaním sa treba registrovať podľa §7a)