hotelierôčka
08.01.15,09:05
Prevádzkujem menší hotel (27 izieb) a začiatkom minulého roka som sa rozhodla, že na každú posteľ, budeme dávať pod plachtu nepremokavú podložku, lebo pomočená posteľ nie je až takou vzácnosťou a mokrý matrac nám robil zbytočné problémy. Používame kvalitné podložky, ktoré nešuštia, sú priedušné a na matraci dobre držia. Napriek tomu, mnoho hostí, v dotazníčku spokojnosti, uvedie ako jediné negatívum práve tieto podložky pod plachtou, s argumentom, že my sa predsa nepocikávame. Do tých podložiek som išla preto, lebo ako hovorím, nebolo až takou vzácnosťou, že sme izbu nemohli obsadiť, lebo sme museli vysušiť a následne vyčistiť matrac po nehode hosťa. Dnes už máme náhradné matrace, takže vieme vymeniť matrac, ale aj tak si myslím, že s podložkou je to hygienickejšie a keď sa niečo stane, tak aj bezproblémové. Neviem ako si vôbec hosť všimne, že tie podložky tam sú, keďže používame aj kvalitné plachty, ktoré na matraci dobre držia, a tak si ich hostia nemusia upravovať. Ak spíte v hoteli, vadí vám, že máte pod plachtou nepremokavú podložku, ktorá nešuští, nešmýka sa a je priedušná? Ak áno, prečo? Vďaka za odpovede.
Peggynka
08.01.15,08:16
Nenapísala si,aké nepremokavé podložky používate...Ja som to pred časom potrebovala riešiť a jediné optimálne riešenie bolo toto:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/10281212/#/80281218
Určite by mi to vadilo menej ako fľakatý matrac.
hotelierôčka
08.01.15,08:24
V podstate také, len nie je to plachta, ale podložka s priedušným, nepremokavým záterom na spodnej strane a prichytáva sa to gumičkami v rohoch.
jslancik
08.01.15,08:24
nemám problém s podložkou, ak by som o nej nevedel. Ak by som o nej vedel, tak by sa mi to nepáčilo takisto ako tvojim hosťom.

Totiž - je drobná nezrovnalosť v tom, čo píšeš - podložky sú vraj nezistiteľné, ale napriek tomu o nich klienti vedia. Neviem, ako ostatní, ale ja nemám vo zvyku dávať dole plachtu, aby som zistil, či pod ňou nie je podložka. Takže asi nebudú tie podložky také nenápadné, ako píšeš.
Alebo snáď máš v dotazníku zoznam možných nedostatkov, a klient má iba zaškrtnúť? To by veľa vysvetľovalo. Určite to odtiaľ vyhoď, ak to tam je (a ak sú tie podložky fakt nezistiteľné).
Gabi03
08.01.15,08:26
ide asi len o pocit... ked niekto flakaty matrac nevidi, tak mu nevadi a neriesi to, ale ak niekto vie, ze je tam podlozka, tak hnes skalkuluje, ze asi ten matrac bude flakaty... neviem do akej miery je to prakticky mozne, ale mozno by bolo treba zdoraznit, ze tie potahy su tam pre pohodlie zakaznikov a su po kazdom pobyte menene...
Chobot
08.01.15,08:31
Využívam hotely niekoľko krát do roka a ani by som si nevšimol, keby taká podložka bola pod plachtou. Samozrejme ak je to taká, ako uvádzaš - nešuští a nešmýka sa na nej plachta.

Ak sa ale bojíš negatívnych reakcií zo strany hostí, doporučil by som dať ešte na tú podložku ochranu matraca. My to máme doma (síce bez tej nepremokavej podložky), ale pomáha to. Máme to na všetkých posteliach. Máme malú dcéru a máva reflux, občas sa v posteli aj povracia, ak je chorá. Plachta to nezadrží, ale tá ochrana áno. A pod tú ochranu ešte môžeš dať tú nepremokavú podložu. To si už žiadny hosť určite nevšimne, to by musel dať dole tú ochranu matraca.

Tá ochrana matraca sa dá v pohode vyprať (v prípade nehody, matrac ako vieš, sa nedá prať). Nie je to ani tak drahé, myslím, že v hoteli by sa ti investícia vrátla (aj matrace by sa menej opotrebovali - ošúchali).


http://www.scanquilt.sk/matracove-chranice/matracovy-chranic-nella/

http://jysk.sk/spalna/vrchne-matrace/plus/chranic-matraca-80x200-plus-t20-dream

http://jysk.sk/spalna/vrchne-matrace

http://www.4home.sk/chranic-matraca-nepropustny-polyuretan-frote/
Peggynka
08.01.15,08:54
To,čo som ja dala,je zvrchu froté a zospodu je to polyuretán (nepremokavé,dá sa to vyprať na 60°C) fakt super.Zatiaľ som nič lepšie nenašla.Mala som nemecké podložky,ktoré boli zvrchu akoby filcové,ale boli tvrdé a upínali sa len v rohoch na gumičky.Zhužvalo sa to na posteli-no hrôza.
Tie chrániče (prešívané) nie sú nepremokavé.
hotelierôčka
08.01.15,08:54
Možno hostí zaujíma na čom spia a chcú vidieť ako vyzerá matrac, a tak si všimnú, že tam majú podložku. Ak je to tak, tak som rada, lebo u nás hostia spia na nových, čistých matracoch a v čistých izbách. Inak si neviem vysvetliť, ako si tú podložku všimnú, lebo tie podložky pri spaní ozaj necítiť.
jslancik
08.01.15,08:57
no a čo vravia štatistiky - vrátia sa tí hostia, ktorí uviedli, že sa im to nepáči? ak sa vrátia, tak nie je problém.
nemyslím, že by kontrolovali, čo je pod plachtou. pokiaľ to zvlášť nezapácha :D
Peggynka
08.01.15,08:58
Pozri si tieto,sú fakt super.Viem si predstaviť (mala som),že sa tie upínacie pohybujú pod človekom.Mne by to vadilo.
karakul
08.01.15,09:49
... u týchto mi chýba jedine priedušnosť - o tej sa vo vlastnostiach nepíše.
Chobot
08.01.15,10:45
Ja viem, že nie sú nepremokavé, preto som jej napísal, že pod to dať tú nepremokavú podložku.

Ale nám stačia - na tie malé dcérine nehody (povrackanie).
Stanislav 1975
08.01.15,10:48
Neviem, ale mne osobne by to vadilo, ja by som to ako hosť strhol dole- je to podľa mňa neúctivé..., možno niekde na ubytovni , hostely OK- ale v nejakom slušnom hoteli toto veru nie...
hotelierôčka
08.01.15,12:46
Presne to som si myslela, že hosťom to vadí z princípu, lebo im to pripadá neúctivé. No ja to vlastne robím kvôli hosťom, lebo chcem, aby ozaj spali v čistých posteliach. Takže mám 3 možnosti, buď tie podložky ďalej dávať i keď niektorým hosťom to vadí, alebo po každej nehode hosťa, vymáhať od neho spôsobenú škodu a kúpiť nový matrac, alebo len vyprať poťah, jadro matraca vysušiť a vyčistiť, no precikaný matrac už nikdy nebude úplne čistý, nech sa akokoľvek vyčistí. No faktom je, že hosť neuvidí, že matrac bol precikaný, takže bude spokojný, lebo matrac bude naoko čistý, ale napriek tomu si myslím, že tie podložky sú hygienickejšie a hosť, by ich mal uvítať. No nič, budem sa snažiť to vymyslieť nejak inak. Možno skúsim plachty, ktoré mi radila Peggynka ( i keď tie podložky sú vlastne z toho istého materiálu, len nie je to plachta, ale podložka ), ale bojím sa, že ak si hosť všimne, že celá plachta je nepremokavá, tak tiež nebude práve najspokojnejší.
bodliak
08.01.15,12:56
Nevadilo. Som spal už kde-kade, tak preto.