tojaja
08.01.15,10:16
Ako spravne/pravne nazvat, ked niekto dopisuje na original zmluvy bez vedomia osoby, ktorej sa to tyka? Zmluva sa pisala tym stylom, ze pisalo sa vrchny papier, cez ktory to pretlacalo...no neskor sa ukazalo, ze original obsahuje nieco, co kopia nema... ako sa da v tomto pripade branit, odvolat, alebo zrusit zmlvu? Alebo co s tym?
ivka70
08.01.15,09:20
A co sa snazi tym dopisanim dosiahnut?
Lebo na svoju kopiu so moze kreslit aj obrazky, ak sa netvari, ze je to original a ze sa zmluvne strany tak dohodli ....
Peggynka
08.01.15,09:20
Podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
tojaja
08.01.15,09:36
Ide o to, ze tym pozmenuje celu zmluvu..Original ma neskor dopisanu dobu viazanosti, co kopia neobshuje. Ani by som nevedela, len mi prisla informacia k zmluve, ktora tuto nalezitost obsahovala. Kopia, co ostala u mna to vobec napisane nema. Cize zamestanec danej firmy to dopisal az neskor. No a podstat veci je, ze zmluvu som chcela zrusit, ale kedze je tam doba viazanosti dopisana na dobu urcitu, tak mam s toho platit pokutu, celkom mastnu, co teda je nefer. Ide o falsovanie a pozmenovanie...mozno mal len ten co to dopisal nejaku prioviziu, ale mne s tym vsetko pokazil :-/ Som slobodna matka a na nejake pokuty urcite nemam. Mam v plane sa "vyhrazat"aj trestnym pznamenim...alebo neviem....co s tym??
Peggynka
08.01.15,11:19
Podaj výpoveď a ak sa budú oháňať tým,čo je v zmluve dopísané,tak nemajú šancu.Svoju si okopíruj a nikdy ju nedávaj z rúk.
marjankaj
08.01.15,11:30
Dnes sa zmluvy píšu cez kopirák?
marjankaj
08.01.15,11:32
A ten páchateľ spôsobil nejakú škodu?
Peggynka
08.01.15,11:45
Ešte nie,ale o 11:36 píše - doba viazanosti a pokuta.
marjankaj
08.01.15,12:07
No to sa píše, ale ešte ju nevymáhajú.
tojaja
08.01.15,15:11
nie kopirak v pravom zmysle slova, ale taky ten papier, co pretlaca na papier pod nim...
tojaja
08.01.15,15:16
Vypoved som uz dala..poslali mi informaciu k zmluve, ze som aktivna..tak som podala namietku s tym, ze som podala vypoved a ze maju ine informacie, o ktorych som j nevedela a ani by som nevedela, keby mi tu info neposlali. Takze tam bolo nieco dopisane bez mojho vedomia, poslala som im aj skopiravanu moju zmluvu, ze to tam ozaj nemam. Na to mi volali na druhy den, ze to dali na presetrenie....ale nejak tomu presetreniu neverim a chcem sa vediet branit
marjankaj
08.01.15,15:19
A aký je v tom rozdiel? Dnes sa vystavuje zmluva v dvoch(alebo aj viac) rovnopisoch, teda každý je originálom. A prečo si ty dostal kópiu? Prečo originál nedali tebe?
tojaja
08.01.15,15:24
vrchnu cast si odtrhol zamestnanec tej firmy a mne nechal tu druhu cast
tojaja
08.01.15,15:28
ved napokon, aj poistove robia tak poistky, tymto stylom pisania, vrchnu cast si trhaju, ostatne nechaju poistnikovi...Tak podla mna je to kopia :-) Ale to je aj tak nie podstatne...