topas103
08.01.15,10:25
Dobrý deň, chcem sa spýtať, nedávno som si založila živnosť na vedenie účtovníctva a nemám prehľad koľko si účtovníci fakturujú, išlo by o mesačné spracovanie dph + 1 dohodár mzda. Je to prešovský kraj.dakujem
a_je_to
08.01.15,12:38
Ak nemáš lepšiu kalkuláciu, tak sa dohodni, že za každý spracovaný doklad 1 Euro a na dohodára mesačne 1 hodinu, t.j. 20 Eur a máš hrubú cenu. Tá platí od prevzatia igelitky s dokladmi, až po podanie všetkých priznaní, hlásení a podpis protokolu o odovzdaní kompletnej agendy. Po roku zbilancuj spoluprácu, spotrebovaný čas aj náročnosť a uprav pôvodnú cenu. Buď ju príjme, alebo ukonč s ním spoluprácu a nájdi si nového klienta podľa už svojich nových cenových kalkulácií. Ak bude tých dokladov málo, tak bude práca dosť podhodnotená, ale naučíš sa aspoň robiť. Tak s dokladmi, s predpismi, s klientami, aj s vlastnou cenovou politikou. Názorne povedané ... cena spracovania jedného zamestnanca sa rovná cene spracovania piatich, deleno dvomi. A cena spracovania desiatich dokladov je cena sto dokladov, deleno dvomi. Inak je malá zákazka nerentabilná.
KEJKA
08.01.15,16:17
Ak bude tých dokladov málo, tak bude práca dosť podhodnotená,..............skôr nadhodnotená
ale
Ak bude tých dokladov veľa, tak bude práca dosť podhodnotená,
si myslím.
a_je_to
09.01.15,15:48
No .. po tých doporučených kalkuláciách a korekciách na konci by tak aj mohlo byť, bez nich skôr naopak. Desaťdokladový klient zaťaží niekedy viac, ako stodokladový, aj také som už skúsil. Desaťdokladový urbár dá omnoho viac zabrať, ako stodokladový bufet ... z mojej opakovanej skúsenosti.