lara424
08.01.15,13:53
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o pomoc. Kupila som akcie cez internetoveho brokera. Momentalne pracujem na vytvoreni spolocnosti s rucenim obmedzenym a chcem sa informovat, ci je mozne previest akcie z mojho vlastnictva na firmu (s.r.o).

Ak ano, za aku cenu sa akcie prevedu, nakolko som ich kupila asi pred 3 mesiacmi a cena sa zmenila (a stale meni). Je mozne previezt akcie aj s existujucou stratou pripadne ziskom, ak este stale akcie vlastnim a nepredala som ich (zisk/strata sa kazdou chvilou meni)? Za aku cenu by sa v tomto pripade akcie prevadzali na podnik? Ake doklady budem potrebovat od brokera?

Akcie som nakupovala za USD, nebol by problem to previest na podnik? Ak nie, na ake ucty by sa to uctovalo?

Nie som v tomto smere velmi zbehla, preto mi prosim odpustite, ak som napisala nejake absurdnosti. Pytala som sa na tieto veci rodinneho znameho, ktory je uctovnik, no nevedel mi v tomto smere pomoct. Ak ste sa s tym este nestretli, neviete prosim, kde by som vedela najst odpovede na tieto otazky?

Vopred vsetkym velmi pekne dakujem za odpovede.

-- Chcem sa len informovat, ci tu otazku niekto cital, alebo som to pridala nejak zle, pretoze ani neviem, ci ju niekto videl. Velmi pekne dakujem vsetkym :))