laci
04.05.06,08:38
Chcem preplatiť minuloročnú dovolenku zamestnancovi, ktorý v našej firme ukončil PP 31.12.2005.
Odvádza sa z tejto dovolenky poistné na sociálnu a zdravotnú poisťovňu? Ak áno, tak za zamestnávateľa
ako aj za zamestnanca?
Názory mnohých sa dosť líšia a už si vôbec nie som istá. Jedna poisťovňa tvrdí, že sa odvádzajú a druhá zasa, že nie.



Ďakujem
Tweety
04.05.06,06:46
Chcem preplatiť minuloročnú dovolenku zamestnancovi, ktorý v našej firme ukončil PP 31.12.2005.:p>:p>
Odvádza sa z tejto dovolenky poistné na sociálnu a zdravotnú poisťovňu? Ak áno, tak za zamestnávateľa:p>:p>
ako aj za zamestnanca?:p>:p>
Názory mnohých sa dosť líšia a už si vôbec nie som istá. Jedna poisťovňa tvrdí, že sa odvádzajú a druhá zasa, že nie.



Ďakujem
:p>:p>
Ak zamestnanec už ukončil PP a dodatočne sa mu preplatí nevyčerpaná dovolenka ( už nie je zamestnancom vo firme), žiadne odvody sa neplatia, podlieha to iba dani .:cool:
mona.na
04.05.06,07:20
To som nevedela ani ja, ale dúfam keď preplatím dovolenky v poslednej výplate, sú aj odvody. Ja to robím stále tak.
Ingrid G.
04.05.06,07:26
Keď preplácaš dovolenku v poslednej výplate, odvody sú.
Ak však skončil PP napr. k 31.3.2006 a Ty vo vyúčtovaní za mesiac apríl dovolenku preplácaš - vtedy sa odvody neplatia.
mona.na
04.05.06,10:45
Keď preplácaš dovolenku v poslednej výplate, odvody sú.
Ak však skončil PP napr. k 31.3.2006 a Ty vo vyúčtovaní za mesiac apríl dovolenku preplácaš - vtedy sa odvody neplatia.
Dobre, díky, to som nevedela, ale ešte som nemala taký prípad. Ale ešte môžem mať.:rolleyes: