danzel2222
08.01.15,14:45
Zdravím, hľadám investora do nového projektu no nemám šajnu ako na to. Neviem či oslovovať nejaké firmy ktoré to sľubujú lebo veľmi tomu neverím alebo banka fakt už neviem ktorou cestou ísť. Preto by som rad opýtal či nemá niekto skúsenosti poprípade kontakty na ľudí ktorý by vedeli pomôcť. Ide o web, potrebné 25 000 až 40 000 podla možnosti investora. Veľmi pekne ďakujem za zmysluplne odpovede k veci ;)
marjankaj
08.01.15,14:34
ludom
08.01.15,19:43
Pokiaľ nemáš urobené ešte nič a ani nemáš nič za sebou (referencie, predchádzajúce projekty atď...) tak potrebuješ dobre spracovaný podnikateľský plán, SWAT analýzu, prieskum trhu a potom môžeš uvažovať o tom, že niekto investuje do tvojho nápadu.
V prípade internetového portálu by som však začal uvažovať o zhánaní investora až keď budeš mať web hotový alebo z väčšej časti funkčný.
danzel2222
08.01.15,23:12
referencie mám, mam všetko. Otázka je kde ho hľadať, ako k nemu prísť, nie čo na to potrebujem
jslancik
09.01.15,06:29
pozri, ak môžeš napísať, že "máš referencie, máš všetko", a trápiš sa tu nad základnou vecou, tak potom asi nemáš všetko... Súčasťou analýz, plánu je o. i. cieľová skupina, konkurencia, návratnosť, atď. Tu si uviedol iba požadovanú sumu (aj to s veľkým rozptylom), a zabudol si uviesť napr. návratnosť. Ak máš skutočne "všetko", tak nemáš problém, koho osloviť.
Vyjadruješ sa veľmi neurčito, nenačrtol si ani spôsob spolupráce, ani nič. Zobrať peniaze, a o všetko sa postaráš sám? Tomu verím (o peniaze sa dá ľahko "postarať").
Veď oslov nejaké firmy, ktoré priamo vyhľadávajú startupy a dobré investície. Tuším v HN bol nedávno rozhovor s takými ľuďmi. Predpokladám, že máš v tom prehľad, veď nie si predsa nejaký ďuro z hornej-dolnej.
Dáša_
09.01.15,06:37
skúšal si také možnosti, ako napríklad žltý melón?
taiko
09.01.15,06:58
ako mozes napisat, ze potrebujes 25000 az 40000 EUR podla moznosti investora. To ked bude chudobnejsi investor, tak bude web lacnejsi ergo nie kompletny, ci menej kvalitny? Investor nezainvestuje do nejakeho vzdusneho zamku o ktorom ani Yy nevies presne ako bude vyzerat. Inac by si vedel podstatne presenjsie stanovit potrebnu investiciu.
Vies si predstavit, ze by si chces stavat dom a stavitel by povedal, ze bude stat nieco medzi 100k a 160k? ved to je rozptyl 60%. Asi by si ho poslal kade lahsie.

nuz ale aby som ti aj pomohol, skus pozriet tuto http://www.startitup.sk
danzel2222
09.01.15,14:52
načo tu mam písať návratnosť a všetko ostatné ? si investor ? ak niekto ma záujem investovať rád vysvetlím osobne. Nemám náhodou cele Know-how napísať sem ? ........ Nemám problém osloviť hocikoho ale neviem koho mam osloviť to je podstata mojej otázky, či niekto ma s takým niečim skúsenosti. Aby som to nepovedal prvej firme ktorú nájdem a oserie ma, keď niekto vie že sú naprd. Alebo niekto čo našiel investora ako to urobil. Je kopec firiem kadejakých no nechcem strácať čas preto sa pýtam či nemá niekto skúsenosť.
danzel2222
09.01.15,15:10
Absolútne sa nebudem vyjadrovať k tomu že či bude a nebude kvalitný viem prečo to tak je a myslím že je absolútne nepodstatné sa k tomu vôbec vyjadrovať kedže nie si investor je to pre mná strata času a pre teba tiež. Ďakujem za link presne takéto odpovede očakávam respektíve skúsenosti s hľadaním investora.
danzel2222
09.01.15,15:14
nie nie, nepočul som o tom ale ďakujem za typ
jslancik
09.01.15,15:19
Navratnost je citlivy udaj? A preco, prosim ta? Nema nic s nou-hau.
marjankaj
09.01.15,15:21
Ale možno má niečo s HOW-NO.:D
danzel2222
09.01.15,15:21
nevravím že je to citliví udaj ale neviem čo to ma spoločne s otázkou kde nájsť investora
marjankaj
09.01.15,15:39
Zober si baterku a hľadaj. Ale iba na pravé poludnie a ak nie je zamračené.
Ak by si tam napísal zaujímavé údaje (zaujímavé myslím pre investora a nie pre teba), tak by sa investori sami hlásili.
Ale takto? Možno z nejakého psychiatrického ústavu.