Valleri1
04.05.06,09:54
Vie mi niekto poradit s potvrdenkami za parkovne z parkoviska hotela Carlton, BA,
Niekedy mi kolegovia odovzdaju za parkovanie len karticku z parkoviska Carltonu, kde je na zadnej strane rozpisana suma aj so sadzbou DPH, datum a cas, ale niekedy mi daju ku karticke aj blok z registracnej pokladne.
Ide mi o to, ci mozem dat do nakladov aj tu samotnu karticku, ked nemam blok z pokladne, alebo len ak mi daju karticku s blokom?
Dakujem
kacena26
04.05.06,08:03
ak su na tej kartičke všetky potrebné údaje podla par.71 zákona o DPH tak možeš.
DušanČ
04.05.06,08:29
Aj kartičku možno uznať za doklad. A keď obsahuje aj DPH, aj si túto uplatniť na odpočítanie. Je to obdobné, ako napr. u vstupeniek na výstavy, kde tiež býva uvedená cena vstupného a DPH zvlášť.
mudroš
04.05.06,11:15
Ja by som bol s tými kartičkami opatrný. Zákon o DPH v § 71 odseky 3,4 a 5 upravuje prípady, kedy sa za faktúru považuje aj niečo, čo nemá všetky náležitosti podľa odseku 2.
Parkovacie kartičky ani vstupenky som tam nenašiel. Potom potrebujem blok z registračnej pokladnice.
Ak ide o malé sumy, tak aspoň majú niečo násť, dať do zápisu a spokojní odídu. Ale ak je toho veľa?