Erricco
08.01.15,21:17
Dobrý večer,

Uvažujem medzi kúpou max. 4 ročného jazdeného auta okolo 11000 Eur a operatívnym leasingom nového v hodnote 22000, no neviem sa rozhodnúť čo je výhodnejšie :(

Vie mi niekto kto sa vyzná v problematike operatívneho lízingu poradiť ?
Ako je to s odpisom ? Viem odpisovať splátky ?

Ak budem v tomto roku vybavovať hypotéku, neovplyvní operatívny leasing žiadosť v banke ?

Ďakujem
fortunka
08.01.15,20:30
http://hnporadna.hnonline.sk/poradca-156/odpisovat-mozete-aj-auto-kupene-na-lizing-385187
Pri rozhodovaní o leasingu, alebo kúpe staršieho vozidla sa treba riadiť aj podľa vlastnej situácie. Finančnej,, daňové základu a pod. Jasné, že vždy je lepšie nové auto.
Otázka je či operatívny alebo finančný leasing. Ak som to dobre pochopila. Finančný sa odpisuje, operatívny nie. Auto na FL si dáš do majetku a odpisuješ, OL nie... ALE celú splátku s poplatkami si môžeš dať do nákladov. Tak čo je lepšie? Odpisovať, dať celé do nákladov postupne, alebo odpisovať nižšiu sumu (pri kúpe staršieho auta)? Aké služby by si do operatívneho leasingu zahrnul? Za aký poplatok? Oplatí sa ti to, či sa ti oplatí dať si auto opraviť normálne (našla som aj pneumatiky v cene OL, poistky..), ale na druhej strane aj leasing, alebo auto-úver sa dá získať bez navýšenia s poistením PZP aj KASKO v cene (záleží aj od šťastia:)) ) .
Ja by som si vypýtala konkrétne ponuky a porovnala to v číslach.
JankaO
08.01.15,20:32
Pri operatívnom leasingu sa platí nájom a je bez práva na kúpu predmetu leasingu. Znamená to, ze auto po skončení neprechádza do vášho majetku a vráti sa leasingovej spoločnosti.
Erricco
08.01.15,21:28
Janka0, pri operatívnom leasingu máš tiež predkupné právo na vozidlo.
fortunka, praveže váham kvôli dobrej akcii na OL, zlava 26% z cennikovej ceny a všetky servisné a administratívne služby v cene splátok,. Platíš len mesačnú splátku cca. 360 Eur a PH. Po skončení leasingu môžeš a nemusíš auto odkúpiť za vopred dohodnutú cenu ... tak neviem :(
tannenkau
10.04.15,07:37
odporucam leasing cez nich https://www.leaseplan.sk/ , na kalkulacke hned zistis co sa ti oplati

základ je, že najprv musíš zarobiť :D

a až potom možeš pomýšľať na leazanie
Erricco
12.04.15,06:49
Dakujem za rady, uz som to poriesil kupou auta cez bazar.