domacnost
04.05.06,09:10
Ahojte už hodinu pozerám inter. a neviem kde by som si môhla skontrolovať jedného SZČO podľa IČA či existuje. Neviete mi poradiť a hlavne pripnúť link, kde si ho môžem preklepnúť?
dana9
04.05.06,07:13
Ahojte už hodinu pozerám inter. a neviem kde by som si môhla skontrolovať jedného SZČO podľa IČA či existuje. Neviete mi poradiť a hlavne pripnúť link, kde si ho môžem preklepnúť?

Ahoj, Kika,

a čo presne chceš o ňom zistiť? To, či existuje príp. či má pozastavenú živnosť sa dá zistiť na stráneke živnostenského registra, zoznam úpadcov vedie min. spravodlivosti...

dana
kacena26
04.05.06,07:18
skús www.or.sk (http://www.or.sk) a daj si register podla IČA
Miriam.x
04.05.06,07:19
domacnost
04.05.06,07:21
to som všetko skúsila, dala som IČO a dáva mi , že nenašiel nič. Ide o SZČO, ktorý stále podniká, nemá pozastavenú živnosť a chcem zistiť, či naozaj je registorvaný na živn.liste . Skúsila som si dať aj svoje IČO a ani mňa tam nezobrazí, tak preto som si myslela, že existuje nejaká iná stránka , kde sa dá zistiť.. Prosím poradíte?
dana9
04.05.06,07:23
to som všetko skúsila, dala som IČO a dáva mi , že nenašiel nič. Ide o SZČO, ktorý stále podniká, nemá pozastavenú živnosť a chcem zistiť, či naozaj je registorvaný na živn.liste . Skúsila som si dať aj svoje IČO a ani mňa tam nezobrazí, tak preto som si myslela, že existuje nejaká iná stránka , kde sa dá zistiť.. Prosím poradíte?

predtym ako stlacis vyhladaj, (ked uz si na stranke prislusneho registra) tak treba zaskrtnut, ze nehladas len v aktualnych vypisoch.
dana
domacnost
04.05.06,07:33
skúšam, skúšam a asi to neviem hľadať, chyba bude vo mne. Prosím Vás neviete mi dať presný link, kde a do čoho mám vstúpiť, viem že na www.orsr.sk alebo www.or.sk bola som na obidvoch, ale nič.....
dana9
04.05.06,07:35
Zita5
04.05.06,07:35
domacnost
04.05.06,07:38
Takže nakoniec www.zrsr.sk, veľmi pekne vám ďakujem. Už mi to frčíí.
Tweety
04.05.06,07:41
Takže nakoniec www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk), veľmi pekne vám ďakujem. Už mi to frčíí.
Živnostníkov zistíš iba tam.:cool:
domacnost
04.05.06,07:52
Mám poslednú otázku, SZČO som si pozrela, existuje, ale je možné aby mal v živnos.liste napísanú úplne inú činnosť, ako sa zaoberá? Napr. my sa zaoberáme nákupom , predajom dverí, ale on tieto dvere nemá uvedené v ŽL. My od neho chceme odoberať tieto dvere......Je to možné a je to problém?
Zita5
04.05.06,07:58
Mám poslednú otázku, SZČO som si pozrela, existuje, ale je možné aby mal v živnos.liste napísanú úplne inú činnosť, ako sa zaoberá? Napr. my sa zaoberáme nákupom , predajom dverí, ale on tieto dvere nemá uvedené v ŽL. My od neho chceme odoberať tieto dvere......Je to možné a je to problém?

Mal by tam mať :

- Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi/maloobchod voľných živností/
- ale môže mať aj ....Kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živností/veľkoobchod v rozsahu voľných živností /
domacnost
04.05.06,08:03
Mal by tam mať :

- Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti


Zitka toto tam má, takže je to O.K? On nakúpy a následne nám predá, myslím, že sa nezaoberá priamo dverami,- ani ich asi nemontuje.
Zita5
04.05.06,08:08
Zitka toto tam má, takže je to O.K? On nakúpy a následne nám predá, myslím, že sa nezaoberá priamo dverami,- ani ich asi nemontuje.

Takže môžeš byť spokojná , je to v poriadku .;) To sú činnosti pod ktorými dvere môže nakupovať , predávať , montovať a podobne .
domacnost
04.05.06,08:28
moc vám všetkým pekne ďakujem.
bazil
05.05.06,09:40
Neviem čo presne chceš zistiť, ale možno to bude návod aj pre ostatných, na stránke www.ur.sk sa dajú zistiť aj prípadný neplatiči.