k-a-t-k-a
09.01.15,08:14
Došla mi FA refakturácia elektirky od.1.12.2014 do 31.12.2014, s dátumom dodania 02.01.2015 je to správne?
Mishok
09.01.15,07:18
Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

(3) Ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane, považuje sa tovar alebo služba za dodanú najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje s výnimkou podľa písmen a) až e). Za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Za opakované dodanie tovaru alebo služby sa považuje dodanie rovnakého druhu tovaru alebo služby v opakovaných dohodnutých lehotách. Ak
a) je dohodnutá platba za čiastkovo alebo opakovane dodávaný tovar alebo službu inú ako v písmene b) za obdobie dlhšie ako 12 kalendárnych mesiacov, považuje sa tovar alebo služba za dodanú posledným dňom každého 12. kalendárneho mesiaca, až kým sa dodanie tovaru alebo služby neskončí,
k-a-t-k-a
09.01.15,07:43
čiže?
Mishok
09.01.15,07:47
čiže podľa mňa to nie je správne.
možno:
A: to nevedia
B: vychádzali z vyuctovacej faktury od elektrarni co nie je spravne lebo vyuctovacia faktura je opravnou fakturou (pri opakovanych dodavkach)
- nehovoriac o casovej a vecnej suvislosti
k-a-t-k-a
09.01.15,08:16
Aj ja si myslím že to nie je správne. Ked to nechám tak budem mať problem ja alebo firmy ktorá takto vystavila fa?