llentikaa
09.01.15,09:12
Ako mam postupovat, pri preradení zamestnanca z vyroby do kancelarie? v zakone je ze na to musi byt dôvod, tento nemame, ide len o jeho "povyšenie". Treba ukončit jeho zmluvu a uzatvorit novu na tejto pozícii? alebo ako by som mala postupovat? Dakujem za odpovede :)

(3) Ak nemožno dosiahnuť účel preradenia podľa odseku 2 preradením zamestnanca v rámci pracovnej zmluvy, môže zamestnávateľ preradiť zamestnanca v týchto prípadoch po dohode aj na prácu iného druhu, ako bol dohodnutý v pracovnej zmluve.
Podla tohto sa ten ods. 2 a 3 vylučuju..tak mozem ho preradit na zaklade dohody? tak načo je ten ods. 2?
Kto sa v tom vyzna pls pomozte .


uz som nasla odpoved, len neviem ako môžem zrušit tuto otazku :D
OTAZKY NA PORADE SA NEMAZU ! Pomahaju aj inym pri hladani odpovede na rovnaky problem.
Tweety
09.01.15,08:24
A čo s tým?
veronikasad
09.01.15,08:25
Tak sa podel s odpoveďou - možno pomôže niekomu inému
llentikaa
09.01.15,09:36
chcela som vediet či je možne preradit zamestnanca na inú pozíciu a ako. V zakone je definovane ze sa to da iba v stanovenych pripadoch tak ma to poplietlo, ale dalej sa tam píse ze v prípade ze sa zamestnanec so zamestnancom dohodnu formou dodatku k prac. z mluve je to mozne. :)
Tweety
09.01.15,09:40
samozrejme, že je to možné, a pri povýšení sa určite zamestnanec aj poteší
veronikasad
09.01.15,12:57
Vzhľadom k tomu, že sa menia podmienky pracovnej zmluvy, preradenie urobte nie cez Dodatok, ale Dohodu o zmene pracovnej zmluvy (obojstranne podpísanú).