MarkaK
09.01.15,10:35
Študujem na VŠ v ČR. Od januára do mája 2014 počas štúdijného pobytu v Nemecku som tam aj pracoval - zdravotne som bol poistený v Nemecku. Po skončení práce v Nemecku som zdravotne poistený na Slovensku.
Počas leta som pracoval pre americkú firmu zo Slovenska(programovanie). Na odmenu som mal nárok len v prípade spokojnosti s konečným výsledkom mojej práce - čo sa stalo.
Od októbra do decembra som pracoval na študenskej pozícií vo Švajčiarsku (bol potrebný súhlas školy). Ostal som zdravotne poistený na Slovensku, vo Švajčiarsku si platím privátne poistenie.
Príjmy Nemecko: 2000€, Slovensko 5000USD, Švajčiarsko 9000frankov
Vyplývajú mi nejaké zdravotné odvody na Slovensku?
V DP príjmy zo Švajčiarska a Nemecka vyjmem, ale čo z príjmami pre americkú firmu - kde v DP ich uviesť?
Katy a R
09.01.15,09:44
Spravíš si DP z celosvetových príjmov ..
ja si myslím, že tie dva príjmy zaradíš do § 5 (máš zrejme nejaké potvrdenie o príjmoch, aj odvodoch) , no a s tou americkou firmou si uzavrel nejakú zmluvu? - záleží od toho ... mohlo by to byť podľa autorského zákona - tak potom dáš do §6
MarkaK
09.01.15,14:44
Americkej firme som podpísal prehlásenie, že prácu nebudem vykonávať na území USA, ináč vôbec nič. Dopredu som nemal isté či dostanem za to zaplatené, na DÚ som sa neregistroval(DIČ).
Potrebujem poradiť, čo s tým v DP. Ďakujem.