Sarlotka
09.01.15,12:07
Mishok
09.01.15,12:41
Ostáva dúfať že FS SR sa bude aj svojim výkladom riadiť, nakoľko nie je právne záväzný a nedorubí vám penále za neplatenie preddavkov v zákonnej výške.

§ 10
Preddavky na daň a platenie dane
(2) Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane upravenej podľa § 7 za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru zdaňovacieho obdobia.

z §10 ods 2 vyplýva že k 1.1. sa posudzuje iba to či vozidlo je alebo nie je predmetom dane.a ak je tak Výška predpokladanej dane sa určí na celé obdobie tz. 1.1. - 31.12.
ako ročná sadzba dane (§6) upravená podľa § 7

Doplnené:
Mimochodom ak by som si vypočítal výšku preddavku tak ako je uvedené v ,,informácií" tak sa mi môže stať že aj keď sa mi nič nezmení počas zdaňovacieho obdobia (ziadny vznik zánik danovej povinnosti a ine) tak budem mat nedoplatok/preplatok na základe splnenia casovej podmienky v §7
Janiela
09.01.15,19:19
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
Žabinka
09.01.15,19:27
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
zoznam niektorých variabilných symbolov.. je tam okrem iného VS pre preddavky DzMV, aj pre DzMV..
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Platenie_dani/2015/2015_01_09_VS_za_I_stvrtrok_2015_upravene.pdf
avalik
09.01.15,19:28
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.

To bola upratovacka? Ak nie a bola to uradnicka, tak to treba nahlasit na FB stranku financnej spravy ;)
Janiela
11.01.15,12:13
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.

To bola upratovacka? Ak nie a bola to uradnicka, tak to treba nahlasit na FB stranku financnej spravy ;)
Avalik, na to sa chystám, i tak ďakujem za typ.
Janiela
11.01.15,12:15
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
zoznam niektorých variabilných symbolov.. je tam okrem iného VS pre preddavky DzMV, aj pre DzMV..
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Platenie_dani/2015/2015_01_09_VS_za_I_stvrtrok_2015_upravene.pdf
Žabinka, ďakujem za návod, mám ho stiahnutý a pravidelne ho aktualizujem, no niekedy už ničomu neverím, toľko je zmien a nestíham registrovať (nechcem povedať , že každú blbinu).
M3G
12.01.15,11:38
Mňa by zaujímalo, ako vypočítam preddavky k vozidlám, ktoré nemajú uvedený dátum prvej evidencie v technickom preukaze. Uvediem +20% vyššiu predpokladanú daň?
Betina2
14.01.15,10:51
asi sa opýtam blbo, ale ku ktorému dňu posudzujem vek vozidla ? k 1.1.2015 ?

nejako mi uniká táto informácia :( jednak z pohladu preddavkov, tam je to jasné z priloženej info z DU, takže preddavku k 1.1.2015 beriem vek vozidla) Ale ma to zaujíma aj z pohladu vyčíslovania dane za rok 2015 v DP ktoré sa bude podávať o rok. Vďaka.