zhv
04.05.06,10:23
Tlačivo ,ktorým má zamestnanec požiadať o vykonanie roč.zúčtovania poistného na verejné zdr.poist. alebo o vystavenie dokladu o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2005 .

Otázka: Musí to vyplniť aj zamestnanec ,ktorý nemusí mať RZ / nespĺňa podmienky /a na druhej strane tlačiva označí ,že nežiada o vystavenie dokladu o výške príjmu a o zapl.preddavkoch na verejné zdr.poistenie podľa § 19 ods.5 zákona.?
Tatianna
04.05.06,11:21
Ak sa mu nerobí RZ tak tlačivo "Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania " nevypisuje, len mu iba vystavíš potvdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch zo záv. čin.
endrju
04.05.06,11:46
Ak sa mu nerobí RZ tak tlačivo "Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania " nevypisuje, len mu iba vystavíš potvdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch zo záv. čin.

Tatianna, prepáč, ale asi si čítala dosť nepozorne. Pôvodná otázka je o ročnom zúčtovaní preddavkov na zdravotné poistenie. Odpovedáš však o ročnom zúčtovaní dane. Sú to dve rôzne veci.
mona.na
10.05.06,09:38
Tlačivo ,ktorým má zamestnanec požiadať o vykonanie roč.zúčtovania poistného na verejné zdr.poist. alebo o vystavenie dokladu o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2005 .

Otázka: Musí to vyplniť aj zamestnanec ,ktorý nemusí mať RZ / nespĺňa podmienky /a na druhej strane tlačiva označí ,že nežiada o vystavenie dokladu o výške príjmu a o zapl.preddavkoch na verejné zdr.poistenie podľa § 19 ods.5 zákona.?
Potvrdenie sa vyplní len v tom prípade, ak je potrebné vykonať RZ poistného.
mona.na
10.05.06,09:40
Potvrdenie sa vyplní len v tom prípade, ak je potrebné vykonať RZ poistného.
Aj ja som sa pomýlila, :o chcela som písať žiadosť, nie potvrdenie. Ale nečudujem sa, že máme všetci chaos v hlave od tých všelijakých potvrdení a žiadostí....:mee: