Barbora566
09.01.15,13:16
Chcem si objednať cez internet zo zahraničia, pretože tam majú veľmi dobré ceny a oblečenie, ale nevieme či nás neoklamú. Myslím tým či nám príde tovar .stránka je http://www.rosewholesale.com/cheap-online/apparel-c1/2.html. Vedeli by ste mi teda poradiť či si mám veci s tejto stráky objednať alebo nie??
JankaO
09.01.15,12:23
Obchodník je usídlený v Číne. Pri objednávke treba mať na mysli aj hranice súm za tovar, od ktorých sa platí DPH a CLO.
Viac tu:
http://www.inchina.sk/clo-a-dph-1/
Inak, eshop funguje...
Chobot
09.01.15,12:34
Ak kupujem, tak kupujem cez eBay. Synovi som už kúpil pár mikín a tričiek (chcel v štýle Assassins Creed). Predajcovia boli z Číny. Pri nákupe z Číny si treba dať pozor na označenie veľkosti. Ich XL je v našom označení veľkosť zhruba M alebo maximálne L, takže treba objednávať o 2 veľkosti väčšie.

Ak je to do nejakých 20 EUR, tak s clom a DPH je to v pohode. Ak je cena vyššia, tak musíš počítať s dodatočnými nákladmi.

A či ti príde tovar? To záleží od predajcu a nie od toho, že je to zahraničie. Na eBayi si aspoň viem overiť hodnotenie predávajúceho a podľa toho od neho kúpiť alebo nie.
Barbora566
09.01.15,12:34
Flat Rate Shipping na Slovensko je 20 e, takže sa chcem opýtať, či je tam aj to clo alebo sa ešte niečo bude doplácať??
Barbora566
09.01.15,12:37
Ďakujem za radu :)
fortunka
09.01.15,12:41
Objednavam z Ciny aj z USA, pri cene do cca 20EUR to pride bez dane a cla, pri sume do cca 160EUR sa plati iba DPH (precli to dopravca a doplati sa to dobierkou) a pri vyssej sume sa plati clo a DPH. Sumy su priblizne, neviem ako je to presne na cent. DPH ani clo nie su to likvidacne sumy, da sa tomu aj vyhnut. A vela krat sa mi stalo, ze mi z ciny prisiel balik (plati sa to vopred kartou samozrejme) a neplatila som nic, bolo na baliku zaciarknute ze darcek :P Davam si to ale poslat obycajnou postou. Z USA mi to posta preclila vzdy a dorubila DPH ale cinske nie.. neviem.. mozno nahoda. Ali a Dhgate mam otestovane, aj pri nizkych objednavkach maju aj postovne zadarmo velmi casto. A ako pozeram obrazky aj tovar rovnaky. Cize objednam si na viac krat nizsie sumy ak chcem viac veci :)) Zatial sa mi nestalo, ze by nieco neprislo. Ale pravda je, ze prvy krat som si na testovacku objednala "menej" :) Tiez som sa obavala.