Katarína STR
04.05.06,10:29
Chcem poprosiť mojich drahých poraďákov o radu.
Dlho som sa koeficientom vyhýbala, ale teraz sa to už nedá.
Takže mi prosím poraďte ako vlastne začať.

Idem pekne od začiatku.
Sme sro, platiteľ DPH.

V roku 2002 sme kúpili starý dom, ktorý stále prerábame a opravujeme.
No, v podstate už je prerobený, len ešte pár drobností sa dokupuje.

Od 1.5.2006 sme prenajali celý dom jednej nemeckej firme, neplatiteľom DPH za paušálnu sumu mesačne, vrátane všetkých energií.

Teraz neviem ako s tým koeficientom začať.
Keďže som im vystavila teraz faktúru na štvrť roka dopredu, to znamená, že začnem počítať koeficient od mája ?

Teda všetko čo nakúpime od 1.5.2006 a vzťahuje sa to na ten dom, sa bude počítať koeficientom ?
A keďže im prenajímame komplet celú budovu, nemala by som náhodou na vstupe dať DPH - bez nároku ? A teda nepočítať vôbec koeficient ?

Ďakujem
ALDA
04.05.06,08:41
Katka,
fakturuješ im nájom bez dph, ale energia je s dph, čiže energiu na vstup pre tento objekt s koeficientom aj všetky ostatné nákupy, ktoré sa ho týkajú. Ostatný vstup-nákup bez koeficientu.
Katarína STR
04.05.06,08:50
Ja viem, že nájom je bez DPH. Tak som im už aj poslala faktúru.
Ale ja im nebudem faktúrovať energie zvlášť. To už je dohodnuté v cene nájmu.

Len neviem, či vôbec mám nárok na DPH na vstupe, keďže im prenajímam celú budovu bez DPH.

Či mám vôbec počítať koeficient.
A ak áno, tak z čoho a z akého obdobia.
Sany
04.05.06,08:53
Ale na vstupe si uplatňuješ DPH aj z energií - to musíš prepočítať koeficientom, aj všetko, čo sa týka baraku
ALDA
04.05.06,08:53
Ja viem, že nájom je bez DPH. Tak som im už aj poslala faktúru.
Ale ja im nebudem faktúrovať energie zvlášť. To už je dohodnuté v nájme.

Podľa mňa musíš energie s dph. Koef. vo firme budeš mať asi 0,9xxx %.
Katarína STR
04.05.06,08:55
ALDI, nemôžem energie faktúrovať s DPH, lebo ja im ich ani nebudem zvlášť faktúrovať. V nájomnej zmluve je dohodnutá paušálna suma nájmu, ktorá obsahuje v sebe el. energiu, vodu, kúrenie a pod.
Katarína STR
04.05.06,08:56
Dobre, tak nech sa snažím ako sa snažím, koeficientu sa asi nevyhnem. :p

Takže mi prosím poraďte ako si mám ten koeficient vypočítať.
A z akého obdobia.
ALDA
04.05.06,08:58
ALDI, nemôžem energie faktúrovať s DPH, lebo ja im ich ani nebudem zvlášť faktúrovať. V nájomnej zmluve je dohodnutá paušálna suma nájmu, ktorá obsahuje v sebe el. energiu, vodu, kúrenie a pod.

Musíte prepracovať zmluvu.Pri kontróle dph.by ste pohoreli.
Katarína STR
04.05.06,09:01
ALDI ma nestraš. Tá zmluva je robená cez právnikov a je vypracovaná v slovenskom aj v nemeckom jazyku.

O prerobení nemôže byť reč.
ALBO
04.05.06,09:06
Ja viem, že nájom je bez DPH. Tak som im už aj poslala faktúru.
Ale ja im nebudem faktúrovať energie zvlášť. To už je dohodnuté v cene nájmu.

Len neviem, či vôbec mám nárok na DPH na vstupe, keďže im prenajímam celú budovu bez DPH.

Či mám vôbec počítať koeficient.
A ak áno, tak z čoho a z akého obdobia.

Nemáte nárok vobec ani z energie ani z ničoho, čo sa týka domu (opravy).
Od zaciatku prenájmu.
Katarína STR
04.05.06,09:10
Nemáte nárok vobec ani z energie ani z ničoho, čo sa týka domu (opravy).
Od zaciatku prenájmu.

Veď som si to aj ja myslela, že keď na výstupe nebudem mať nič s DPH, tak na vstupe by som nemala počítať koeficient.
Mala by som na vstupe dať - bez nároku.

Ale už teraz fakt neviem.
Katarína STR
04.05.06,09:11
ALBO prosím ťa a môžem to tak faktúrovať ?
Myslím tým, že vystavím len jednu faktúru na nájom.
A nájom bude na základe zmluvy zahŕňať všetky energie.
ALBO
04.05.06,09:17
Veď som si to aj ja myslela, že keď na výstupe nebudem mať nič s DPH, tak na vstupe by som nemala počítať koeficient.
Mala by som na vstupe dať - bez nároku.

Ale už teraz fakt neviem.

My mame vaščinu zmluv takých.Možno by bolo dobre aby sušasťou zmluvy bola kalkulacia vedlajších nákladov, bezprostredne súvisiacich s nájmom (podľa názorov právnikov= z právneho hladiska, nie pre DPH).(Ale tie náklady zostanú v cene oslobodeného nájmu).
Z pohľadu DPH je to v pohode.
ALDA
04.05.06,09:17
ALDI ma nestraš. Tá zmluva je robená cez právnikov a je vypracovaná v slovenskom aj v nemeckom jazyku.

O prerobení nemôže byť reč.

To je ten problém, že právnici sa neporadia s ekonómon a vznikne takýto zmätok. O právnikoch mi ani nehovor:D..poznám to:mee:

Koeficient sa vypočíta ako podiel, v ktorého čitateli sú vynosy/príjmy/ bez dane z tovarov a služiab za kalendárny rok, pri ktorých je daň odpočítateľná, a v ktorého menovateli sú vynosy/príjmi/ bez dane zo všetkých tovarov a služiab za kalendárny rok.

Takto si to vypočítaš aj v jednotlivom mesiaci.
Katarína STR
04.05.06,09:18
Ďakujem ti ALDI veľmi pekne.

Už teraz mám z toho všetkého hrúzu.
ALBO
04.05.06,09:27
To je ten problém, že právnici sa neporadia s ekonómon a vznikne takýto zmätok. O právnikoch mi ani nehovor:D..poznám to:mee:

Koeficient sa vypočíta ako podiel, v ktorého čitateli sú vynosy/príjmy/ bez dane z tovarov a služiab za kalendárny rok, pri ktorých je daň odpočítateľná, a v ktorého menovateli sú vynosy/príjmi/ bez dane zo všetkých tovarov a služiab za kalendárny rok.

Takto si to vypočítaš aj v jednotlivom mesiaci.

Keby energiu aj refakturovala, teda mala by z nej daň na výstupe, tak by predsa ju nekoeficientovala na vstupe. Ved Fa za E by dostala jednu na cely dom a tu by refakturovala celu. Tak by si uplatnila plnu daň na vstupe.

Koeficientovala by to len vtedy, tu energiu, ak by tam mala aj ona kanceláriu a z nej by poskytovala zdanené služby napríklad. A Fa by bola jedna pre nu aj nájomcu.
Katarína STR
04.05.06,09:29
Takže neurobím zle, keď vystavím faktúru na nájom bez DPH vrátane energii ?
A na vstupe, všetko čo bude vstupovať na budovu, dám bez nároku na odpočet ?
A nemusím teda počítať žiadny koeficient ?
ALDA
04.05.06,09:35
Ok..je to kompletný objekt..SORY
Katarína STR
04.05.06,09:40
ALDI v pohode.
Aj tak ti veľmi pekne ďakujem.
Veď len diskutujeme, aby sme sa dostali ku správnemu riešeniu.
Palino
04.05.06,09:46
Ale ja tu vidím asi ešte jeden problém. Bolo by treba pozrieť aj na § 54 zákona o DPH o úprave dane odpočítanej pri investičnom majetku. Asi bude treba vrátiť aj DPH, ktorú ste si uplatnili pri prestavbe objektu.
Katarína STR
04.05.06,09:56
Ach jaj.
Budovu sme kúpili bez DPH v roku 2003 za 2,5 mil a zaradili do používania.
Do dnešného dňa sa opravovala a prerábala asi za 2,4 mil sk bez DPH. Z celej prerábky sa nárokovala DPH.
Katarína STR
04.05.06,09:59
No..a čo s tým teraz. :cool:
Katarína STR
04.05.06,10:07
Pozerám vzorec.


DV x /A-B/
----------- x R = DD
5 alebo 10

DD - je výsledok úpravy odpočítanej dane
DV - je daň vzťahujúca sa na obstarávaciu cenu IM
A - je číslo 1, ak platiteľ odpočítal daň vplnej výške /to sa týka mňa/
B - je číslo, ktoré predstavuje koeficient vypočítaný po skončení kalendárneho roka, v ktorom platiteľ zmenil účel použitia
R - je počet rokov, ktoré zostávajú do skončenia obdobia na úpravu dane

Takže idem na to :

456.000 x /1-0/
--------------- x 2 = DD
5

DD = 182.400
by sme mali vrátiť DU ?
ALBO
04.05.06,10:08
No..a čo s tým teraz. :cool:

Budova je v pohode.
Na tie dodatočné investície pozrite do zákona na § 54/2/c, či to nebolo niečo z toho. Y toho by ste daň museli vrátiť podľa vzorca.
Katarína STR
04.05.06,10:12
Teraz neviem, čí náhodou nebude namiesto čísla 5 číslo 10.
Do hája
ALBO
04.05.06,11:46
Teraz neviem, čí náhodou nebude namiesto čísla 5 číslo 10.
Do hája
NO zatial ste nenapisali čo na tej budove ste robili, ale ak je to TZpodľa pís c tak to sa posudzuje osobitne, odkedy ste to dali do užívania.
Ak je to TZ budovy tak 10rokov.A to R tiež neviem či máte dobre.Podla toho , čo bolo predmetom tych uprav.
Katarína STR
04.05.06,11:48
Áno je to kompletné prerobenie starej budovy.
Museli sme mať na to stavebné povolenie.
Katarína STR
04.05.06,11:51
Ale celé to bude možno inak.
Už som totálne v tom stratená.

Teraz som volala s ich právničkou a tá sa mi čudovala, prečo som faktúru neposlala do Nemecka, ale do BA.
Ale však na zmluve je Bratislava.
Sama mi nevedela povedať, či v tej zmluve neurobili chybu.

Vraj som mala faktúru vystaviť do Nemecka pod IČ nemeckým.
No ale v tom prípade by som mala vystaviť faktúru s DPH, však ?
Keďže nehnuteľnosť je na Slovensku.

A tým pádom by som nemala problém s DPH na vstupe.
Zajtra sa vraj dozviem viac.
Ach jaj
ALBO
04.05.06,16:57
Ale celé to bude možno inak.
Už som totálne v tom stratená.

Teraz som volala s ich právničkou a tá sa mi čudovala, prečo som faktúru neposlala do Nemecka, ale do BA.
Ale však na zmluve je Bratislava.
Sama mi nevedela povedať, či v tej zmluve neurobili chybu.

Vraj som mala faktúru vystaviť do Nemecka pod IČ nemeckým.
No ale v tom prípade by som mala vystaviť faktúru s DPH, však ?
Keďže nehnuteľnosť je na Slovensku.

A tým pádom by som nemala problém s DPH na vstupe.
Zajtra sa vraj dozviem viac.
Ach jaj
To nesuvisi s tym , ze je cudzinec.
Ked prenajmete ten dom neplatitelovi, bude vzdy prenajom oslobodeny.Le ak ho prenajmete platitelovi mozete sa rozhodnut, ci ho oslobodite alebo zdanite.
Pre vas je riesenie prenajat ho platitelovi, inak tu dan z rekonstrukcie budovy musite vratit
Katarína STR
05.05.06,05:03
To nesuvisi s tym , ze je cudzinec.
Ked prenajmete ten dom neplatitelovi, bude vzdy prenajom oslobodeny.Le ak ho prenajmete platitelovi mozete sa rozhodnut, ci ho oslobodite alebo zdanite.
Pre vas je riesenie prenajat ho platitelovi, inak tu dan z rekonstrukcie budovy musite vratit

Ja viem, že podľa § 38 odst. 5 zákona o dani z pridanej hodnoty sa platiteľ , ktorý prenajíma inému platiteľovi, môže rozhodnúť, že nájom nebude od dane oslobodený.

Ale ako to je, keď prenajmem nehnuteľnosť na Slovensku nemeckej firme, na ich IČ DE ? On je vlastne platca dane, aj keď v inom štáte EU.
Tým, že je nehnuteľnosť na Slovensku, nemala by som to nemcovi zdaniť slovenskou daňou ?

A nevznikne tu na Slovensku nemeckej firme stála prevádzkáreň, keď nájomná zmluva s nami je na dobu určitú do roku 2009 ?

Priznám sa, že už sa v tom nevyznám.
ALBO
05.05.06,06:18
Ja viem, že podľa § 38 odst. 5 zákona o dani z pridanej hodnoty sa platiteľ , ktorý prenajíma inému platiteľovi, môže rozhodnúť, že nájom nebude od dane oslobodený.

Ale ako to je, keď prenajmem nehnuteľnosť na Slovensku nemeckej firme, na ich IČ DE ? On je vlastne platca dane, aj keď v inom štáte EU.
Tým, že je nehnuteľnosť na Slovensku, nemala by som to nemcovi zdaniť slovenskou daňou ?

A nevznikne tu na Slovensku nemeckej firme stála prevádzkáreň, keď nájomná zmluva s nami je na dobu určitú do roku 2009 ?

Priznám sa, že už sa v tom nevyznám.

No podľa mna v § 38 je pojem platitel a ten sa používa v súvislosti s osobami registrovanými na slovensku, pre yahraničné je pojem osoba identifikovaná pre daň.
On ten nemec by si tu daň nemohol uplatniť tu, takže je ako neplatitel.
Y toho titulu, že mu prenajimate nehnutelnost mu tu prevadzkaren nevznikne a može mu vyniknut y jeho cinnosti. Najlepšie by bolo (pre vas), keby sa tu zaregistroval, snad tu nieco vykonavat bude.

Este doplnenie, ano ydanit slovenskou DPh §15/2
Palino
05.05.06,06:23
Na stánke DR je takáto odpoveď na podobnú otázku:

Otázka
Záujemca o prenájom priestorov v SR z členskej krajiny EU (Dánsko) je v domovskej krajine platiteľom DPH. Má prenajímateľ k cene prenájmu uplatňovať DPH?


Odpoveď
Podľa § 38 ods.3 citovaného zákona je oslobodený od dane nájom nehnuteľnosti alebo jej časti s výnimkou a/nájmu v ubytovacích zariadeniach /ubytovacie služby/, b/ nájmu priestorov a miest na parkovanie vozidiel, c/ nájmu trvalo inštalovaných zariadení a strojov, d/ nájmu bezpečnostných schránok V prípade, ak platiteľ dane napr. prenajíma nebytový priestor, tak tento prenájom je oslobodený od dane. Rozhodnúť sa, že prenájom nehnuteľnosti alebo jej časti nebude oslobodený od dane, môže platiteľ dane len v prípade, že prenajíma nehnuteľnosť alebo jej časť inému platiteľovi /§ 38 ods.5 citovaného zákona/. Pod iným platiteľom dane sa rozumie platiteľ dane registrovaný pre daň z pridanej hodnoty v tuzemsku.


www.drsr.sk

Takže podľa tohoto je prenájom pre platiteľa dane v čl. štáte EU oslobodený od dane a vráteniu DPH sa zrejme nevyhnete.
azla
05.05.06,06:47
Aby sa nemusela vrácať DPH z rekonštrukcie tak uvažujem, či by nepomohol medzičlánok.Iná firma platca dph bude nájomca a
nájomca /medzičlánok/ prenájme budovu podnájomníkovi - firme neplatcovi. Medzičlánok na vstupe si neopočíta, na výstupe neodvedie.
Pripojte svoj názor.
Evelynka
05.05.06,06:54
Aby sa nemusela vrácať DPH z rekonštrukcie tak uvažujem, či by nepomohol medzičlánok.Iná firma platca dph bude nájomca a
nájomca /medzičlánok/ prenájme budovu podnájomníkovi - firme neplatcovi. Medzičlánok na vstupe si neopočíta, na výstupe neodvedie.
Pripojte svoj názor.

Presne takto sme to riesili aj my.:)
Katarína STR
05.05.06,06:56
Aby sa nemusela vrácať DPH z rekonštrukcie tak uvažujem, či by nepomohol medzičlánok.Iná firma platca dph bude nájomca a
nájomca /medzičlánok/ prenájme budovu podnájomníkovi - firme neplatcovi. Medzičlánok na vstupe si neopočíta, na výstupe neodvedie.
Pripojte svoj názor.

Presne toto teraz špekuluje môj šéf.
My máme, respektíve on vlastní 3 sročky.
Takže sme rozmýšľali, keby sme si prenájom vyfaktúrovali do našej druhej firmy, platiteľovi DPH a potom z tej druhej firmy by sme faktúrovali nemcom bez DPH. Takto by sme nemuseli vrátiť DPH z IM.
ALDA
05.05.06,07:26
Presne toto teraz špekuluje môj šéf.
My máme, respektíve on vlastní 3 sročky.
Takže sme rozmýšľali, keby sme si prenájom vyfaktúrovali do našej druhej firmy, platiteľovi DPH a potom z tej druhej firmy by sme faktúrovali nemcom bez DPH. Takto by sme nemuseli vrátiť DPH z IM.

Katka vidím, že sa to tu zomlelo..myslela som včera na dph pri rekonštrukcii, ale už som nemala čas..Kati..zmluva sa bude prerábať v každom prípade:mee:
Katarína STR
05.05.06,07:32
No veď práve, to je ten problém, že sa musí prerobiť zmluva.
Ale inak sa to asi nebude dať. :cool:
Ach jaj
ALBO
05.05.06,08:03
No veď práve, to je ten problém, že sa musí prerobiť zmluva.
Ale inak sa to asi nebude dať. :cool:
Ach jaj
Skuste si prepočitať kolko dane odvediete z rekonštrukcie a kolko odvediete z nájomného. Predpokladám, že to nájomné za tie 4 roky sa vyšplha na vysku toho TZ a tiež, že ked ste sa dohodli s nemcom na nájomnom 100 tak mu ho nenavýsite a budete fakturovat podnajomcovi 81+19 a ten nema nárok, tak ma 100 v nakladoch a jemu fakturuje 100.
Predpokladali ste vynos 100 a mate 81.
Samozrejme zaratajte aj narok z energie (ak nedate nanho hodiny) a prípadné opravy z ktorých nárok bude (i ked budova po rekonštrukcii už asi opravy nepotrebuje).
Katarína STR
05.05.06,08:06
Nie, v zmluve je dohodnutá suma 100.000,-Sk bez DPH.
Okrem toho si nemyslím, žeby sa suma DPh z vystavených faktúr na nájom vyšplhala do výšky DPH z technického zhodnotenia.
Lebo keď im vystavím faktúru na 119.000,-Sk, tak na tú DPH 19.000 dostanem od nich prachy. Takže vlastne zaplatím len to, na čo aj mám financie od nich.
Naopak, ak vystavím faktúru bez DPH, tak ešte budem musieť vrátiť štátu DPH z technického zhodnotenia, ktorú mi nikto nedá. Musím to zacvakať zo svojich.
Katarína STR
05.05.06,08:07
Je to ale celé nejaké divné.
Nikto nevie komu to mám vlastne faktúrovať.
ALDA
05.05.06,08:08
No veď práve, to je ten problém, že sa musí prerobiť zmluva.
Ale inak sa to asi nebude dať. :cool:
Ach jaj

..tí právnici../aj majitelia/toto sa malo všetko prešpekulovať ešte pred zmluvou, ako som už písala včera!!!
Katarína STR
05.05.06,08:16
Máš pravdu, lenže nikto nepredpokladal, že keď sú sro, že nebudú platcami DPH, vieš ?
Až keď som dostala do rúk hotovú zmluvu, pozerám, že tam nie je IČ DPH.

Ale šéf mi ani nechcel veriť, že nebudeme mať nárok na odpočet DPH z ešte vystavených faktúr na dokončenie budovy v máji, keďže už od mája budem vystavovať nájom bez DPH.
Povedal mi, že je to blbosť.

A keď som mu povedala, že sa musí vrátiť aj časť z DPH z technického zhodnotenia budovy, tak mi povedal, že hovorím blbosti, že to tak určite nemôže byť.

Tak som mu včera dala do ruky zákon o DPH, aby sa presvedčil sám.
Len tak oči vyvaľoval a nechcel tomu veriť.
Katarína STR
05.05.06,08:19
Dúfam, že budem budúci týždeň múdrejšia, teda aspoň z toho, komu to mám vlastne faktúrovať.
A potom budem asi vyvaľovať oči ja, koľko budem mať s tým problémov a starostí.

No teda, že som radšej nešla robiť sekretárku. :rolleyes:
azla
05.05.06,09:03
Je to ale celé nejaké divné.
Nikto nevie komu to mám vlastne faktúrovať.

Zjednodušene:
1. vlastnik nehnuteľnosti vyfakturuje príbuznej firme /ten isty majiteľ/
2. príbuzná firma vyfakturuje nemcovi.
3. treba len prerobiť zmluvy-ale za ušetrené peniaze to stoji.
JE TO NORMALNE. Vlastník nehnuteľnosti musí dať v nájomnej zmluve možnosť nehnuteľnosť ďalej prenajímať. Stáva sa že nehnuteľnosť neprenajíma pôvodný vlastník, ale nejaká správcovská firma.:)
Jana Acsová
21.05.06,15:22
Máš pravdu, lenže nikto nepredpokladal, že keď sú sro, že nebudú platcami DPH, vieš ?
Až keď som dostala do rúk hotovú zmluvu, pozerám, že tam nie je IČ DPH. Doporučovala by som ešte dozistiť, či nemecká firma už nie je registrovaná na daň v tuzemsku. Spravidla, keď vstupuje na Slovensko s tým, že si prenajíma nehnuteľnosť, už začína vykonávať ekonomickú činnosť, ktorá je predmetom nášho ZDPH. Overte si, či náhodou nie sú registrovaní, alebo sa už zrejme aj nemali registrovať. Pre zahraničné osoby platí povinnosť registrácie pred zahájením činnosti, ktorá je predmetom našej dane.

A čo sa týka zahraničného platiteľa dane v inom ČŠ EÚ, tak z pohľadu nášho ZDPH sa jedná iba o osobu registrovanú pre daň v inom členskom štáte. Pojem platiteľ je definovaný naším zákonom a jedná sa o osoby registrované podľa § 4, 5 a 6 nášho ZDPH.
Jana Acsová
21.05.06,15:36
Postrehla som túto tému iba teraz a tak ešte pridám jeden poznámku.

Uvádzalo sa tu, že žiadny koeficient nie je potrebné počítať. Podľa môjho názoru áno, nakoľko tým, že subjekt začne dodávať služby oslobodené od dane, bude prijímať dodávky týkajúce sa "zmiešaných" činností. Vezmime si napríklad kancelárske potreby, PC na ktorom sa vedie účtovníctvo, farbu to tlačiarne na tlač zostáv a pod. Predmetné súvisí so zdaňovanými aj oslobodenými činnosťami. Z toho je potrebné podľa môjho názoru vychádzať a následne postupovať podľa § 50 ods. 3 ZDPH.
Katarína STR
13.07.06,08:24
Takže som tu zas a otváram túto tému s doplnením nových informácii.

Faktúru nemcom na nájom sme vystavili z druhej našej firmy, kôli DPHčke.
Lenže nemci sa do dnešného dňa nenasťahovali do prenajatých priestorov a ani nám zatiaľ nič nezaplatili.
Vraj tu na Slovensku končia a likvidujú ešte len založenú firmu.

Dohodli sme sa na dohode o ukončení nájmu s tým, že nám zaplatia teda nejaký poplatok za toto odstúpenie.
Preto vás prosím o radu, či uvažujem správne.

Keď nám nemci uhradia tento poplatok za odstúpenie od zmluvy na základe tejto dohody, nemali by mi to ovplyvniť DPH na vstupe a teda ani DPH z rekonštrukcie, však ?
Nemusela by som žiadnu časť DPH podľa vzorca vrátiť, je tak ?
Poplatok za odstúpenie zmluvy by mal byť bez DPH, však ?´

Pýtam sa len pre istotu, lebo by som nerada mala problémy s DU ohľadom DPH.
Vladimír Ozimý
13.07.06,08:51
poplatok takéhoto charakteru sa chápe ako pokuta a tá nie je predmetom dane to jest...bez dph a neovplyvňuje to dph cez koeficient...
Katarína STR
13.07.06,09:04
Ďakujem veľmi pekne. ;)
Som si to aj myslela, ale potrebovala som to mať od niekoho odobrené.