trolofon
09.01.15,17:36
chcem mat e-shop z určitými vecami na leto vysokej predajnosti sa nebojim
neviem aku mam stanovit cenu
danu vec mam moznost nakupit za 18€ jedna sa o rucnu vyrobu sam som bol prekvapeny kvalitou, na ebay sa predava po 30€
chcel by som stanovit konecnu cenu 79€
sice kupim za 18€ ks ,ale k tomu este musim pripocitat clo a DPH ,dalej musim platit odvody ,reklama to tiez dost do toho dam ,este musim kus po kuse opatrit mojim logom , a samozrejme chcem aj zarobit :D
tak neviem ci bude OK cena 79€ nakolko kvalita tomu odpoveda
nechcem aby ma niekto nenazval nenazrancom
konkurencia nie je skoro ziadna
Anťap
10.01.15,18:33
Ak to dokážeš predať za tú cenu tak to nerieš. Treba si zrátať v prvom rade réžiu plus rabat. Treba sledovať trh kto príde s akou cenou toho výrobku a tak reagovať, lebo môže stať že ti to ostane.
karakul
10.01.15,18:51
... no ak si pripočítam DPH, dostanem nákupnú cenu 21,60 - teda marža je 365% - to musí byť potom výnimočný tovar, aby si to dokázal predať, resp. mať veľmi vysoku réžiu aby si mal primeraný zisk (viem, že ten pre každého nie je tak vysoký, aby si nevedel predstaviť ešte vyšši); ale - v dnešnej dobe nie je problém nakúpiť ani cez ebay, ani inde zo zahraničia - a ľudia teda majú informácie a možnosť porovnávať. Pozor teda nato, aby si premrštenou cenou hneď na začiatku "neodpísal" svoj e-shop.
fortunka
10.01.15,20:01
A máme ti tú cenu stanoviť my? Predaj za 19EUR a pošli link ;)

V prvom rade pozri za kolko sa to dá u nás kúpiť a či to vôbec niekto kúpi. Aj v SR si ľudia veci porovnavaju s ebayom, Činou a pod :) Niekto to rád najde aj inde:)


Potom si vezmi (všetko píšem bez DPH) fixné náklady (nájmy, náklady ne eshop, mzdy...), variabilné náklady (závisia od počtu kusov napr.) a nákupnú cenu tovaru v tej je už aj to clo (a ešte ja balenie, posielanie a pod)... videl to počtom kusov... a dostaneš tvoju viac menej obstarávaciu cenu na kus, čiže pod ňu ani za nič.... šupni si na to zisk (je na tebe či chceš 100% alebo 300% alebo 30% ) a máš cenu :))) Juchuchu :)

Pekný večer prajem :)
trolofon
11.01.15,14:32
Diky vsetci ste mi pomohli :)

Ano dokazem to bez problemov predat za 79e , je tk novinka takze v ponuke to maju cca 2 e shopy na sk a asi jeden v cz :)
navyse musim kazdy ks opatrit mojim logom
trolofon
11.01.15,14:39
Na sk co su tie 2 e shopy co som spominal maju ceny 139 az 180 , ale je to vraj made in germany
osobne ma tiez prekvapuje ze cinankovia to vedia tak lacno vyrobit a kvalita je taka ista