Kika5991
10.01.15,08:24
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ak sa mi práve začal pracovný pomer(práve plynie 2 týždeň) a som 3 mes v skúšobnej dobe, a zistila som že som tehotná no musím isť na rizikové kvôli mojmu zdravotnému stavu, bude mi priznané nemocenské a následne vyplácane až do konca tehotenstva resp. trvania PN??? Bude vypočítaná klasicky?? Pýtam sa hlavne preto lebo som stále na rodičovskom príspevku, a dcerka chodí do škôlky. Ďakujem za info..
Mila123
10.01.15,07:26
upresni, mala si pred týmto PP aj iný PP? ak áno, dobu trvania predchádzajúceho pracovného pomeru - uveď
Kika5991
10.01.15,07:29
pardon, zabudla som uviesť že som aktuálne stále na rodičovskej dovolenke až do apríla.
Mila123
10.01.15,07:33
odpoveď som nedostala.....
minulý rok si poberala RP bez pracovného pomeru?
Mila123
10.01.15,07:35
a teraz chodíš do práce , pracuješ, alebo iba si zamestnaná a čerpeš RD?
Kika5991
10.01.15,07:40
momentálne od začiatku roku pracujem, no musím isť na rizikové, lebo mam poruchu krvy. Minulí rok som pracovala od septembra 2013 do septembra 2014(dcerka chodila do jaslí) a potom som dostala výpoved, tak som nabehla naspäť na RD, no podarilo sa mi konečne zamestnať a v tom som zistila že som tehotná. Viem že mi zamestnávateľ ukončí prac. pomer, no chcela by som vedieť či mi zostane Pn ak na nu nabehnem hneď, a či budem dostávať davky PN aj ked som na rodičovskej.
Mila123
10.01.15,07:49
máš nárok na dávky nemocenského poistenia, VZ bude zrejme použitý z roku 2014, po splnení podmienky 90 dní (ak si odpracovala viac ako 90 dní - to predpokladám, že si splnila)
PN budeš čerpať až do nástupu na MD a podľa podaných informácií máš nárok i na MD z ochrannej letoty
Kika5991
10.01.15,08:00
VZ? to je vzorec výpočtu?? či ?? Velmi sa v tom nevyznám. Dakujem ti za pomoc a odpoveďe..
Mila123
10.01.15,08:01
VZ je vymeriavací základ
veronikasad
10.01.15,08:45
Akú prácu vykonávaš ? Ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe s tehotnou pracovníčkou nie je pre zamestnávatela až také jednoduché ...


§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
Na začiatok

(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Kika5991
10.01.15,10:53
dakujem za odpoved, pracujem momentálne ako odborný predajca v kupeľnovom študiu