poodleman
10.01.15,11:53
Zdravím,potreboval by som poradiť,bývam v dome a prednedávnom začal tento problém,že ak spláchnem na prízemí záchod-dokonca i pri malej potrebe,vcucne skoro všetkú vodu z misy,dokonca niekedy zároveň aj na poschodí zo záchoda. Kde je problém? Je upchatý odtok??? Ďakujem
sosak
10.01.15,10:57
Je to pravdepodobne spôsobené podtlakom v odpadovom potrubí, pri veľkom vetre cez odvetrávanie na streche domu.
poodleman
10.01.15,11:18
Lenže predtým tento problém nebol,všetko bolo ok a zrazu to začalo z ničoho nič.
sosak
10.01.15,11:20
Nerobia niečo s kanalizáciou na ktorú si napojený v tvojej blízkosti? Niekde dobre prefukuje... Alebo chýba kanalizačný poklop. Susedia nemajú takýto problém?
poodleman
10.01.15,11:35
Minule som zazrel,že niečo robia tu na blízku,ale tak večne to hádam nerobia :-D a problém pretrváva...a dneska to už bolo moc,ráno som šiel do záchodu a voda takmer nič v mise a smrad neskutočný jak v kanáli...môže to byť spôsobené aj tým,že blbo tesní vývod WC ku novodurovej rúre a preto vcucne?
sosak
10.01.15,11:56
Skôr by som sa priklonil k možnému zníženiu prierezu odpadovej rúry čiastočným zanesením. Pozri si na streche, či nemáš odvetrávanie zaviate snehom, alebo ľadom.
http://www.krtkovaniegavlik.sk/zapach.html