Alyaly
10.01.15,16:54
Môže mi uškodiť kurenie plynovým žiaričom umiestneným nad hlavou cca 3m. Bolia ma totiž trapézy už cca 2 mesiace. Raz viac inokedy menej, ale nemôžem sa toho zbaviť.
taiko
10.01.15,15:59
a to sa tym ziaricom chces liecit?
Alyaly
10.01.15,16:09
nie, je to kúrenie v práci, iné tam nie je
Alyaly
10.01.15,16:10
nazývajú to skôr teplomet, je umiestnený nad pracovným miestom
buchač
10.01.15,17:14
Čo robíš, kde robíš, ako robíš...tam je skrytá odpoveď.


Videl som nie na jednom pracovisku, kde mali takéto ohrievače pomaly pod zadkom a nič sa nedialo.
Ale na druhej strane môže dôjsť k nahriatiu (prehriatiu) svalov a následne vyjdenie na chladnejšie miesto a vtedy je to už o inom...
A ak sa skĺbia dohromady ten prechod z teplého priestoru do chladnejšieho s manuálnou prácou...to je už hotová pohroma.

DOPLNENIE:
Je veľa článkov...napríklad http://www.masaze-poprad.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=127&Itemid=115
Alebo
https://www.google.sk/search?client=opera&q=treap%C3%A9zy+lie%C4%8Denie&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
Alyaly
10.01.15,17:37
pracujem na dielni v stoji, na výkon... :(
taiko
10.01.15,17:39
eejha, to prehriatie a zachladenie ma nenapadlo. Na tom moze byt kus pravdy
Alyaly
10.01.15,17:40
dalšie od kúrenia umiestneným pracovníčkam je zima a tak je to nastavené na vyššiu teplotu, vypína ked sa nahreje, to trvá aj 2 hodiny
buchač
10.01.15,17:41
Alyaly

Tak potom moja dedukcia nebola mimo...a teda aj platí... ;)
Doplnil som príspevok .
Alyaly
10.01.15,17:42
ide o to ako sa mám liečiť na tie bolavé trapezy
buchač
10.01.15,17:49
Nejde o to, ako sa máš liečiť (aj keď o to ide)...Ale viď moje doplnenie.

Ide o iné.
Svoj problém nadnes aj zamestnávateľovi, nech problém rieši. Veď jednému je zima a druhý sa potí od tepla.
Nech sa pokúsi rozmiestniť tie tempomaty trochu inak, vo vhodnejšom rozpätí.
Alyaly
10.01.15,19:00
no, ono to nejde lebo sú rozmiestnené vo svetlíkoch v streche a tie sú vyššie ako ostatný strop haly. Už to aj posunuli asi o 1,5m no viac sa nedá, je na hale husté.
Janiela
11.01.15,06:31
Alyaly, buchač (10.1. 2015 o 19.14 hod) má pravdu, zamestnávateľ by mal situáciu riešiť. Skôr ako liečbu, potrebuješ mať dobrú prevenciu, a to je práve to nadnesenie problému zamestnávateľovi, ináč to budeš mať čím ďalej, tým horšie.
Mám ten istý problém ako ty. Veľmi dobre mi pomohla elektroliečba, ale teraz ani na krok bez šálu, šatky, roláka, najmä pri striedaní teploty - to je tá prevencia.
Pozor na prievan, prechod z teplej miestnosti do chladnej a pod.
Viem, so šálom sa pracovať nedá, teraz sa prelieč a začni hneď s prevenciou.
Asi napíšem blbosť - nech si tvoje miesto vyskúša šéf :-)
lapejko
11.01.15,10:16
plynové ohrievače okrem iného spaľujú kyslík a produkujú CO v priestore, kde sú umiestnené...
Alyaly
11.01.15,14:00
to vieš, ja chodím pravidelne k neurologovi, mam problemy s križami, teda platničky mam cele zatiaľ len tie medzištrbinové priestory zúžené a spôsobuje mi to bolesti. No a teraz vlastne ešte tie trapezy. Pracu inú nemám, aniiný zdroj príjmu. Potrebujem byť zdrava. :/ zamestnavatel je zahraničný, ale vedúci výroby je Slovák, ten urobil čo mohol
Janiela
11.01.15,14:18
To je mi ľúto, plne ťa chápem.
A "presadiť" ťa nemôžu? Takto sa zničíš.