Ivana Roy
10.01.15,21:25
Dobry vecer, prosim vas o radu, po doprati pracky som otvorila dvierka a vyslo kopu dymu, ktory smrdel za zhoretou gumou, pradlo bolo studene no i pradlo smrdi, prala som iba na 30st, no pracka bola plna, je to tym ze som pracku asi prilis naplnila alebo zhorelo cosi v pracke? bojim sa ze ak ju opat zapnem aby mi nestrelila/zhorela, vdaka za rady
buchač
10.01.15,20:29
misoft
10.01.15,20:31
Rada: zavolaj servisáka. Zápach zhorenej gumy, studené prádlo - môže byť v **** vykurovacie teleso, môžu sa prehrievať ložiská a teplom potom i odchádzať tesnenia (guferá) - možností do aleluja.
vlasta123
10.01.15,20:32
Jediná rada je : Už ju nezapínaj,najprv nech sa na práčku pozrie taký čo tomu rozumie,najlepšie odborník na práčky,ktorý Ti bude vedieť presne určiť o akú chybu sa jedná tzn. prečo bolo prádlo studené a čo tam zhorelo.
Vlasta
lujza.j
10.01.15,20:48
kolko rokov má práčka?
sosak
11.01.15,10:37
Podľa môjho názoru, máš voľný, vyťahaný remeň, ktorý prešmykuje pri nedostatočnom prítlaku na remenice elektromotora a bubna, čím zvýšeným trením vzniká vyššia teplota a hnací remeň sa páli a preto cítiš zápach gumy, hlavne pri odstreďovaní, kedy sa bubon otáča vyššími otáčkami, ako pri praní. Rada je, našponovať voľný a vyťahaný hnací remeň povolením úchytov elektromotora a po vyvinutí tlaku smerom od remenice bubnu následne zatiahnuť. Buď ti to spraví opravár, alebo domáci majster, nie je to nič zložité.
misoft
11.01.15,10:45
Ešte zostáva otázka studeného prádla. I keď na 30°C - predsa len - musí byť citeľné, či bolo na tej teplote.
sosak
11.01.15,10:52
Pred odstreďovaním sa plácha studenou vodou, tak samozrejme je prádlo studené a bolo by studené, aj keby prala na 60 stupňov.