Jozefsp
10.01.15,22:25
Dobrý deň,
Mám Win 8.1, Mozilla 34 a Java 7. Certifikát som si nainštaloval z predchádzajúceho PC a už som aj 2x v tomto roku podal dávku 601 bez problémov, po starom . Teraz sa snažím pripojiť na elektronické služby Kliknem na Elektronické služby, alebo ePobočka, zadám meno a heslo a objaví sa mi prázdna stránka ( https://portal.vszp.sk/ipep-web/#!/bp-required). Keď túto kartu zavriem, a znovu kliknem na Elektronické služby, som prihlásený na Podacom mieste po starom.
Ďaľší problém je v tom, že potrebujem prevydať certifikát, ktorý mi končí 23.1.2015, ale na úvodnej stránke chýba možnosť Bezpečnostné predmety.

Skúšil som sa pripojiť na inom PC, Win XP, Mozilla 33, Java 7. Po zadaní mena, hesla a čísla z Grid karty som v ePobočke. Keď dám Podanie , neviem, či mám dať podpisovanie certifikátom alebo nie, lebo neviem či tento krok je nezvratný. Nenašiel som k tomu žiadne pokyny.
Kliknem na Bezpečnostné predmety, aj sa mi zobrazia. Ak chcem certifikát Prevydať, vyhlási že Applet nebol nájdený. Skontrolujem Javu podľa pokynov bod 1-5.
Len pod bodom 5 je hláška Vyber certifikát a nie je k tomu žiaden popis. Skúšal som importovať doteraz platný certifikát (iný nemám) do Manage Certificates, je tam ale 5 možnosti - Trusted, Secure Site, Signer CA, Secure Site CA a Client Authentication. Skúšal so do všade ale nefunguje to.


Cez elektronické služby fungujem už asi 4 roky a nikdy som nemal problémy. Aj predošlé prevydanie certifikátu pred 2 rokmi prebehlo bez problémov. Vie mi niekto poradiť čo mám ďalej robiť alebo kde robím chyby ? Ďakujem .
Terezia13
11.01.15,08:26
najistejšie zavolať do VšZP na infolinku - myslím, že pre elektronické služby ponúka "stlačte štvorku" a tam bude informácia najsprávnejšia. Zmenili prihlasovanie, takže ak máš grid kartu, už sa možno nebudeme musieť prihlasovať cez certifikáty ale podľa tohoto nového spôsobu
Misano
11.01.15,10:21
Mam podobny problem, certifikat konci 18.1.2015, podarilo sa mi nainstalovat novy certifikat cez "prevydat", ale neda sa nainstalovat. Po konzultacii na infolinke mi bolo oznamene, ze podania mozem robit uz iba cez GRID kartu.
veronikasad
11.01.15,11:23
Choď osobne na pobočku VšZP, GRID kartu ti vydajú na počkanie
Janiela
11.01.15,12:19
alebo dohodni ti kartu telefonicky a pošlú ju do dvoch dní poštou, dnes už pracujem s grid kartou a pochvaľujem si
Jozefsp
11.01.15,12:51
Na infolinku som napísal, uvidím čo odpíšu a kedy. Grid kartu mám, ale toto prihlasovanie mu funguje na cudzom PC s XP a na mojom s Win 8.1 nie. Tam ma to hádže do starej verzie, kde mi čoskoro skončí certifikát.
Jozefsp
11.01.15,12:58
Grid kartu mám, ale ako som písal vyššie, na mojom PC mi nová verzia nefunguje. Hádam sa to časom utrasie, poisťovňa sa spamätá a vydá aspoň nejaké pokyny. A u nás na pobočke to majú na starosti 3 pracovníčky, ale neviem či sú technicky dosť zdatné. Win 8.1 mám len od vianoc a možno je tam treba niečo odblokovať. Ja tiež nie som PC expert, len užívateľ. Ďakujem všetkým.
Terezia13
11.01.15,15:36
a na cudzom pc ťa pustí do stránky ZP? raz som potrebovala poslať mesačný výkaz z domu a nepustilo ma, hneď ma identifikovalo, že pc nemá prístup nemá certifikát
Jozefsp
11.01.15,16:09
Certifikát som si naimportoval zo zálohy na USB kľúči. V minulosti som sa pýtal na info všzp ako postupovať pri prechode na iný PC a toto mi bolo odpísané, vraj žiadne iné nastavenia nie sú potrebné. Aj to fungovalo doteraz, kým nezačali s tou novou verziou s Grid kartou.
truch
11.01.15,16:30
VŠZP prechádza na iný systém, už nebudú platiť certifikáty, bude sa podávať len s grid kartou, takto to bude fungovať v tzv. prechodnom období
Jozefsp
16.01.15,16:58
Áno, včera mi na VšZP potvrdili že certifikát nie je potrebný. Ináč sa mi zdá že VšZP na tom popracovala, lebo tak ako mi začiatkom týždňa nič nefungovalo, po včerajšej údržbe mi to nabieha po novom bez problémov s Grid kartou. Aj som už podal 514-ku. Prajem príjemný víkend.
karakul
16.01.15,17:05
... certifikáty platia naďalej, len je možnosť voľby, či chce podávať s certifikátom (t.j. podpísať) alebo s Grid kartou... voľba je v nastaveniach... ale bez Grid karty sa od 1.2. už asi nedá prihlásiť
Jozefsp
16.01.15,17:20
Áno, mne končí certifikát a mal som problém s jeho prevydaním, pýtalo to nastavenie Javy, aj keď som ju nastavil tak to nešlo. Tak kašlem na certifikát a budem dávať s Grid kartou.
mirka134
17.01.15,13:20
JA som mala taký istý problém ale stačilo mi ked som sa prihlásila ne elektronicku službu a hore kde je meno-login dáš nastavenie a dáš podpisovanie nie certifikátom ale grid kartou - potom ti všetko pôjde cez grid kartu a nemusíš mať certifikát.
fortunka
17.01.15,13:24
Terezia13 pustí prihlásiť, ale ak podpisuješ certifikátom tak neodošleš nič :) Je to viazane k jednemu PC.
karakul
17.01.15,14:12
... aj certifikát sa dal preniesť - inštalovať na iný PC