kapuca
11.01.15,16:19
Chcem sa opytat ako to je so zamestnanim, ked mam zaznam v registri trestov co som dostal pred rokmi. Podmienku 1 rok za prechovavanie metamfetaminu, nasli u mna dve davky bolo to davno. Vo vypise to uz nieje ale v odpise to bude. Ako policajta ist robit nechcem tam viem, ze vyzaduju odpis. Ale ako to je keby som chcel robit nejakeho obycajneho uradnika niekde v socialnej poistovni, zdravotnej poistovni, nejakeho uctovnika niekde na ministerstve popripade niekde v banke. Pytaju odpis? Mozem byt zamestnanec statu? Na strankach generralnej prokuratury pisu ze to mozu chciet len policajne zlozky a sudy.... Ako je to v reale?
buchač
11.01.15,15:27
Na strankach generralnej prokuratury pisu ze to mozu chciet len policajne zlozky a sudy.... Ako je to v reale?

Nie iba policajné zložky a súdy.
Ty si to trochu mýliš..policajné zložky a súdy si odpis z RT vyžiadajú aj BEZ povolenia občana.
Požiadať musí (môže) aj dotyčná osoba, o ktorú sa jedná. Táto potom dokladuje týmto výpisom alebo odpisom potencionálnemu zamestnávateľovi...od neho záleží, čo požaduje.
Ale v podstate sa dá povedať, že odpis sa nedostane len tak hocikomu do ruky, presnejšie povedané...nie hociktorá organizácia alebo firma má právo ho požadovať a už vonkoncom si ho nemôže vyžiadať od RT.

DOPLNENIE :
Odpis vydá generálna prokuratúra len zákonom ustanoveným oprávneným orgánom alebo oprávnenej osobe uvedenej v zákone o registri trestov a len na zákonom stanovený účel. Oprávnenou osobou je:
uchádzač o zamestnanie v bezpečnostnej službe alebo v technickej službe,
zamestnanec v bezpečnostnej službe alebo technickej službe.

Odpis sa vydá na účely previerky bezúhonnosti a spoľahlivosti. Môže ho podať a prevziať aj osoba splnomocnená žiadateľom.
http://www.genpro.gov.sk/register-trestov/co-potrebujete-k-ziadosti-o-vypis-a-odpis-12f3.html
kapuca
11.01.15,15:36
Policajne zlozky som myslel tak, ked sa chces zamestnat u nich alebo robit v sudnictve, ze oni ho vyzadovat mozu. Ale odpis mojho registra by asi ani mne nedali len tak, ci? Inak, nepomohol si mi vobec mna zaujima konkretne ako statny zamestnanec, alebo v banke a tak co tam chcu.
buchač
11.01.15,16:05
Ale odpis mojho registra by asi ani mne nedali len tak, ci?
============================
DAJÚ...a bez problémov.
Vypíšeš žiadanku, zaplatíš poplatok a fertig. Na niektorých pracoviskách prokuratúty v podstate na počkanie.

Že prečo to tvrdím ?
Lebo z vlastnej skúsenosti vravím.
Ak sa chceš zamestnať u napríklad u SBS, tak táto si odpis vyžaduje. Keďže oni žiadať nemôžu, tak žiada predsa daná osoba...
Ja som bol zamestnaný u SBS, takže viem o čom vravím.
Doplnil som príspevok.
kapuca
11.01.15,16:27
Dobre a ten odpis ti dali bez toho, ze by si nejak dolozil ze to chces pre SBS. Len tak, ze dobry den chcem odpis a dovi? Ale dobre inak , sa opytam, mozem byt statny zamestnanec uz z
so zahladenym registrom? Skutok som uz pisal v prvom prispevku. A samozrejme myslim okrem policajnych zloziek, sudy.
buchač
11.01.15,16:50
Šak nebuď jak labuť....čítaj všetko a pozorne a aj linky...
=============================
1. Áno, dali.
Ich je trt na čo som potreboval. Ja som oprávnená osoba - viď vyššie.

2. Štátny zamestnenec ?
Veď keď je trest zahladený, tak sa na dotyčného hľadí ako na nevinného.
kapuca
11.01.15,17:05
Dobre sice pisu, ze vydaju opravnenej osobe ALE citujem /Oprávnenou osobou je:
uchádzač o zamestnanie v bezpečnostnej službe alebo v technickej službe,
zamestnanec v bezpečnostnej službe alebo technickej službe./ Nepisu tam, ze ti to daju len tak ked si zmyslis.
buchač
11.01.15,17:43
Nechaj tak...

Nemám nervy a ani chuť na vysvetľovanie ...
vlasta123
11.01.15,17:49
Ak som dobre pochopila chceš pracovať v sbeske,pre uchádzanie sa práce v esbeeske musíš najprv abslovovať kurz esbees a potom zložiť štátnu škúšku ,nakoľko preukaz odbornej spôsobilosti vydáva Ministerstvo vnútra a podmienkou aby si mohol skúšku vykonať je doložiť aj opis registra trestov a kedže si mal podnienku tak si bol odsúdený,u teba platia iné pravidlá lebo v tom odpise bude Tvoja podnienka uvedená.Takže najlepšie je informovať sa priemo v SBS v ktorej si kurz chceš uroviť,tí ti presne budú vedieť povedať čo a ako ďalej
vlasta123
12.01.15,10:58
sSmozrejme ti ho nevydajú len tak,
Oni ho vydajú pre niekoho:ak máš preukaz odbornej spôbobilosti,tak pre tvojho budúceho zamestnávateľa ale to určite nieje tvoj prípad to by si všetko už vedel
Ak chceš si urobiť odbornú spôsobilosť na prácu v sbs tak by ho vidali pre toho kto tento kurz poriada a zabezpečuje aj skúšky.
Takže najprv si zisti,nakoľko si mal podmienku či sa ti vlastne tento kurz oplatí robiť,môže sa stať že kurz si urobíš ale podľa tvojho opisu nesmieš absolvovať skúšku,oni to počas tohto kurzu hneď na začiatku vysvetlia,ale to si si už kurz zaplatil
Ceny takéhoto kurzu sa pohybujú od 130 v mojej lokalite po samozrejme vyžšia cena
Vlasta
tom_i
12.01.15,11:55
ak sa jedná o sbs tak ako na bezúhonného na teba môžu hľadieť, ale môže sa stať, že budeš ako osoba nespoľahlivá viď § 14 zákona o súkromnej bezpečnosti
kapuca
12.01.15,16:29
ziadna sbs pytal som sa na ine povolania, statny zamestnanec napr nejaky uradnik nekde na ministerstve, alebo za priehradku v socialnej poistovni alebo.....potom banka atd....
vlasta123
13.01.15,09:36
kapuca
tak ty chceš byť štátny zamestnanec niekde na ministerstve,alebo podobnom dobrom ,,,fleku,,
tak to ti držím palce

a potom sa môžeme čudovať že všetko je tak ako je
štátny zamestnannec, úradník-právoplatne odsúdený za prechovávanie drog,takýto štátny zamestnannec,úradník má ,,slúžiť,, nám občanom ?????????