zsigi
11.01.15,17:19
Chcel by som poprosiť o radu, tých ktorí majú skúsenosti s Občianskymi združeniami. Sme športový klub, a budeme musieť založiť občianske združenie, aby sme mohli žiadať od obce finančnú podporu pre náš klub. Založiť OZ nie je komplikovaná záležitosť, len musíme spracovať pár formálnych vecí. Ale ako to funguje ďalej? Musíme mať účtovníčku? Budeme musieť podať daňové priznanie na konci roka, aj keď nemáme žiadne iné príjmy, ako dotácia od obce? Všetky naše nákupy vieme zdokladovať ale ako vieme hodnoverne vykázať cestovné výdavky na zápasy (chodíme na aute)?. Prosím Vás, ak máte s tým akékoľvek skúsenosti, poraďte mi. Ďakujem.
Papierniková
11.01.15,16:25
1. Účtovníctvo si môžete viesť aj sami
2. v prípade, že budete mať len príjem z dotácie od obce, daňové priznanie podávať nebudete
3. pri cestovných výdavkoch urobíte cestovný príkaz
wayo
27.02.15,09:17
a ako urobit ten cestovny prikaz? existuje nejaky program alebo aplikacia?
Papierniková
27.02.15,09:35
na nete je veľa možností napr. http://www.cestovnyprikaz.sk/
alebo len vypísať tlačivo, ktoré sa dá kúpiť v papiernictve resp. stiahnuť v netu
wayo
27.02.15,09:54
nasiel som nejaku aplikaciu ale neviem ze podla coho sa urcuju sumy aby som to mal v zdruzeni v poriadku aby mi nehovorili ze platim za auta vela alebo aby mi majitelia aut nevraveli ze im davam malo