kolonka
11.01.15,17:40
schválili mi čiastočný invalidný dôchodok a chcel by som sa opýtať, či vyplácanie ČID sa počíta od schválenia SP v BA alebo odo dňa podania žiadosti na posudkovú komisiu. Ešte by som doplnil otázku, že žiadosť o ID bol podaný v roku 2013, ale chybou poštárky, ktorá 2 krát predvolanie na posudkovú komisiu omylom dala môjmu menovcovi, /meno a priezvisko máme rovnaké/, ktorý mi predvolanie nedal, ja som o tom nevedel, až keď mi doniesol druhý list v deň dátumu, poobede, keď som mal ísť na posudkovú komisiu, že to našiel v poštovej schránke, pričom to bolo poslané doporučene. Takže som bol na prejednaní stavu až na 3 krát. (jeden známy mi povedal, aby sa odvolal, že by mi to mali vyplatiť odo dňa podania žiadosti) ďakujem za odpoveď
Vlado
veronikasad
11.01.15,16:43
Veď na komisii ti povedali od akého dátumu ti ID priznávajú. Určite to nie je dátum "schválenia" na ústredí SP v Bratislave. Buď od dátumu podania žiadosti, alebo od dátumu prejednania zdravotného stavu. ID môže byť priznaný aj spätne, myslím že tri roky dozadu.
kolonka
11.01.15,17:01
práve, že je to dátum rozhodnutia ústredia SP BA, na prejednaní stavu mi nepovedali nič lebo nevedia, či mi schvália ID.
veronikasad
11.01.15,17:04
Na komisii ti priznali % invalidity. Ústredie SP posudzuje len nárok na výplatu ID, ak sú splnené podmienky.
Anika61
11.01.15,17:08
Mne pocitali odo dna podania,ale najprv ti ho musia schvalit.
Peggynka
11.01.15,18:00
Aj mne.
vlasta123
11.01.15,18:08
kolonka

Na komisii TI povedia len to že Tvoj zdratotný stav budú posudzovať podľa zákona,mali ti ho ukázať,tam je diagnoza a aj prercentuálny pokles zárobkovej činnosťi,je to tam percentuálne od do uvedené v percentách,posudzujúci lekár ti priamo nepovie o koľko percent je znížená Tvoja zárobková činnosť,.O tom rozhodne za zatvorenými dverami.

Toto svoje rozhodnutie pošlú na ústredie SP Bratislava,a Tí buď potvrdia rozhodnutie Posudkovej komisie a môžu rozhodnúť že Tvoj ID Ti bude vyplácaný ku dňu podania,ale môžu rozhodnúť že vyplácanie Tvojho ID bude odo dňa preskúmania Tvojho zdravotného stavu.

V prípade ,že by sa jednalo o druhý prípad,tak v rozhodnutí je zdôvodnené prečo k tomu pristúpili ,ako aj stanovený čas v ktorom sa voči tomuto rozhodnutiu môžeš odvolať.

Podľa Vášho príspevku vypadá,že Vy ste boli zatiaľ len na Posudkovej komisii a rozhodnutie o prizaní ID ešte nemáte.

Vlasta
kolonka
13.01.15,17:01
Mám aj rozhodnutie o priznaní ID. Presne ste popísali postup.Na posudkovej komisii mi povedali po preskúmaní lekárskych správ a zdravotného stavu, že by mi mali vyplácať od toho dátumu, čo sa aj stalo a bolo v rozhodnutí napísané. proti rozhodnutiu môžem podať návrh na preskúmanie súdom do 3O dní, myslím si, že by to bolo zbytočné.
vlasta123
13.01.15,17:15
tam záleži na diagnoze a na % poklesu
takže píšem navrh na súd -otáznik?
vlasta123
13.01.15,17:30
toto je už len doplnenie,nepíše sa mi to dobre

termín začiatku vyplácania id je daný časom kedy bola stanovená diagnoza,nezáleží kedy bola podaná žiadosť a ani kedy bolo preskúmanie zdravotného stavu