prodavacbot
11.01.15,18:33
Mám právo si vypýtať od SOI meno, priezvisko a kontaktné údaje na človeka, ktorý podal na mňa podnet na SOI?

Podnet nebol anonymný. Vopred ďakujem za odpoveď.
ivka70
11.01.15,17:37
Pytat mozes, nemyslim si vsak, ze SOI je povinna ti ho poskytnut.

Ak mas vsetko v poriadku, nemoze ta ziadny podnet s naslednou kontrolou rozhadzat - ved na nic nepridu.
Tweety
11.01.15,17:38
Žeby sa chcel pomstiť?
ivka70
11.01.15,17:40
ved to
avalik
11.01.15,17:41
Pravo pravdepodobne mas - predpokladam, ze to nie je v ziadnom zakone zakazane.

SOI ale nema povinnost a predpokladam ani pravo zverejnit ti osobu, ktora dala podnet na kontrolu a uz vobec nie kontaktne udaje.
terezamaria
11.01.15,17:47
Zakázané to isto nemáš.....ale SOI-ka Ti to určite nedá. Očistiť svoje meno, firmu budeš mať možnosť pri kontrole, keď Ti dobre dopadne. Držím palce.
prodavacbot
11.01.15,17:48
Ďakujem za odpoveď. Avšak jedná sa o to, že dotyčná osoba sa ma snaží zdiskreditovať, robí mi zlé meno a šíri neopodstatnené a klamlivé informácie. A popravde zvažujem podať trestné oznámenie na túto osobu. Nakoľko si myslím, že sa jedná o tú istú osobu, ktorá okrem SOI dala rôzne podnety na moju osobu aj na iných inzertných a reklamných portáloch...
prodavacbot
11.01.15,17:56
Ďakujem pekne za odpoveď. Ono už na jednej kontrole som bol a dopadla chválabohu dobre, všetko Ok. Avšak po mesiaci mám ísť opäť na SOI a jediné čo viem, čo mi povedali je, že sa jedná o podnet od tej istej osoby a SOI musí preveriť každý jeden podnet. Tak som chcel len vedieť, že či mám právo si od nich vypýtať aspoň meno a priezvisko, prípadne kontaktné údaje.
avalik
11.01.15,17:59
aj ked je situacia taka aka je, nemas pravo na informaciu
terezamaria
11.01.15,18:05
Skús, možno keď uvidia, že máš všetko v poriadku Ti to prezradia, ale moc pochybujem. Zrejme to bude človek, ktorý to robí veľmi často....a možno sa potom aj oni zariadia.
taiko
11.01.15,18:06
a nemozes podat na policiu trestne oznamenie na neznameho pachatela za ohovaranie a poskodzovanie dobreho mena?
branislavp
11.01.15,20:36
Lepšie urobíš, ak podáš trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Popíšeš svoje podanie, nech kompetentní robia. Ak by si podal tr.ozn na konkrétnu osobu, ešte by sa mohlo stať tak, že teba obvinia. Ja na Tvojom mieste, by som na SOI nesnorila po osobe, ktorá dala podnet. SOI neprezradí v začiatkoch, pokiaľ vec neprešetrí, kto dal podnet. Ale aj tam pracujú iba ľudské bytosti.
vlasta123
11.01.15,20:56
Podľa nicku vypadá:že mu prodal boty a tvrdil,že O v nápise ADIDOS je len chyby ktorá sa stala pri výrobe ,že pri vyšívaní si pomýlili len písmenko ale boty sú určite ADIDAS,tak preto toľko stoja a on si dovolil ešte na neho podať podnet
vlasta123
12.01.15,10:46
Ospravedlňujen sa nositeľovi nicku ,,prodavacbot,
Nakoľko v otázke neboli uvedené všetky skutočnosti,moje komentovanie bolo aké je,
Zažila som na vlastnej ,,koži,, keď som bola prítomná pri jednej kontrole ako jedna z viacerých zákazníkov,kontrola zistila nedostatky uložila pokutu a kontrolovaný subjekt pred zálkazníkmi vyhlásil :Ak sa dozviem,kto na mňa poslal šojku,tak mu hubu rozbijem.
Po prečítaní všetkých skutočnosti so zistila,že toto je opačný prípad ,že niekto aj nečestným spôbobom Vás chce ,,zničiť,,,takže to vypadá na konkurečný boj a nevedno ako by dopadla konkurencia pri podobnej kontrole.,
Dúfam že aj táto kontrola dopadne dobre a Vy dokážete že svoj biznis robíte správne a tohoto ,,neprajníka,,si SOI vyradí zo zoznamu ,,takzvaných podávačov podnetov,,
Ešte raz sa ospravedlňujem
Vlasta
nunenko
12.01.15,12:10
...ktorá okrem SOI dala rôzne podnety na moju osobu aj na iných inzertných a reklamných portáloch...
čo predávaš fejky a iné šmejdy na bazoši typu: liatinové kalové čerpadlo s drtičom s príkonom 3 000W? Pričom je v ňom úbohý motorček 400W?
Podnikatelia, čo dovezú bordel z Polska, zasierajú s tým Slovensko sa ešte cítia urazene, keď niekto pomenuje veci pravým menom, či nebodaj podá podnet na SOI.
prodavacbot
12.01.15,19:46
Dakujem za rady a komentare. Vsetko dopadlo samozrejme dobre a aj ked mi SOI meno a priezvisko ani kontaktne udaje neposkytli, rozhodol som sa vykaslat na danu osobu a necham to zatial tak....A nunenko: Nepredavam fejky ani ziadne smejdy a taktiez nepredavam nic na bazosi a uz vokoncom moj tovar nepochadza z polska...Celu tuto temu som zalozil, lebo ma rozculuje hlavne jedna typicky slovenska vlastnost: zavist...Pekny den vsetkym...:)
terezamaria
12.01.15,20:11
Tak paráda, môžeš mať radosť a dotyčného určite naťahuje od zlosti :-))) Blahoželám.
branislavp
12.01.15,20:46
prodavacbot, tak Ti držím palce, nech sa Ti darí.
nunenko
13.01.15,11:18
Aj ja ti prajem veľa úspechov. A pochop jedno, každá kontrola ťa posúva dopredu. Žiaľ, u nás ju vykonáva SOI, a tak zaspíš na vavrínoch.
U SOI sa dá sťažovať len na správny postup vybavenia reklamácie, čo neznamená, že ak neistili procedurálne pochybenie, že vybavenie reklamácie si urobil čestne a spravodlivo.
Napr: http://plnielanu.zoznam.sk/c/206/spoznajte-svoje-prava-co--ako-a-dokedy-mozete-reklamovat

Rád si od teba kúpim boty, a tak napíš čo mám zadať do vyhľadávača aby som ťa našiel.
pavol54
13.01.15,11:24
Ivka už si zažila kontrolu na základe "oznámenia"? Ja som zažil a to zastaví firmu najmenej na týždeň a to stačí aby sa dohodli dvaja traja neprajníci a také tri štyri kontroly v sezóne ťa položia. A najmä ak sa zistí že oznámenie bolo neopodstatnené. Ja si myslím že to niekdy môže súvisieť s krivým obvinením