Tina Ko
12.01.15,09:06
Dobrý deň,
v r. 2008 nám bolo vydané stavebné povolenie, v ktorom je uvedené, že stavba bude umiestnená na parc. č. 10 (číslo len informačné, nie pravdivé) a zastavaná plocha stavby bude 140 m2. V r. 2008 mala parc. č. 10 výmeru 700 m2 (číslo informačné). V roku 2009 sme platili daň z nehnuteľností za celý pozemok ako za stavebný pozemok (G). Keď som sa na to bola pýtať na MÚ, tak mi bolo povedané, že treba geometrický plán. Tak sme ho v roku 2009 dali vyhotoviť, aby sme odčlenili zastavanú plochu a ornú pôdu, pretože platiť daň za celý pozemok ako za stavebný pozemok sa nám zdalo nelogické a finančne neúnosné - rozdiel vtedy cca 25 E, teraz už vyšší. V roku 2010 nám vyrúbili daň takú s akou som rátala - t.j. oproti r. 2009 o dosť nižšiu: zvlášť za zastavané plochy a nádvoria (orná pôda) a zvlášť za stavebný pozemok (pozemok, kde stojí stavba). Avšak od r. 2011 znova platíme vysokú sumu - akoby sme stavali na celom pozemku - čiže platíme za 700 m2 ako za stavebný pozemok (G).
Vyrubuje nám takto mestský úrad daň z nehnuteľností správne? Bolo treba zmeniť aj stavebné povolenie? V stavebnom povolení je však uvedená zastavaná plocha na akej bude stáť stavba, tá je cca totožná s výmerou v GP (rozdiel 1m2). Podotýkam, že o vyhotovení GP bol MÚ oboznámený a tiež má prístup i k LV na ktorom je vidno zapísanie GP.
avalik
12.01.15,08:16
Ak ste neboli spokojní s rozhodnutím o vyrubení danie, mali ste podat odvolanie - urcite to v rozhodnuti bolo uvedene.
Zajdi na urad a zisti preco v r. 2011 to bolo zmenene.
Tina Ko
12.01.15,11:59
Ja som tam bola keď mi prišiel vysoký výmer a povedala mi pracovníčka, že vtedy spravila výnimku, že sa to musí počítať takto, že staviame na celom pozemku - čo je úplne blbosť.
dobrocani
14.01.15,04:09
Kasli na pracovnicku, podaj pisomnu staznost u starostu. Ja som to tak riesil pred cca piatimi rokmi. Co je dane v katastralnej mape to plati a podla toho sa plati dan.
Sice bola pani, co ma na starosti obecne poplatky na mna nastvana, ale platim menej, yhruba polovicu povodnej sumy.