Zlata
04.05.06,11:33
Prosím o poradákov o radu. Od 1.1.2006 môže zamestnávateľ prispieť do výšky 6%zo zúčtovanej mzdy na účelové sporenie a životné poistenie. Ja mám toto zrealizovať teraz v mzde (od 4/2006).
Ako si počať s výpočtom mzdy?
Zúčtovania mzda za 4/2006 ..... 14200,-
Účelové sporenie je .......849,- ( t.j. menej ako 6%)
Tweety
04.05.06,10:28
Prosím o poradákov o radu. Od 1.1.2006 môže zamestnávateľ prispieť do výšky 6%zo zúčtovanej mzdy na účelové sporenie a životné poistenie. Ja mám toto zrealizovať teraz v mzde (od 4/2006).
Ako si počať s výpočtom mzdy?
Zúčtovania mzda za 4/2006 ..... 14200,-
Účelové sporenie je .......849,- ( t.j. menej ako 6%)S čím si nevieš poradiť, s účtami?
Zlata
04.05.06,10:39
S čím si nevieš poradiť, s účtami?

Neviem si rady s výpočtom mzdy.
Nerobila som dopl. dôchodkové poistenie, to by mi možno napovedalo.
Mám hrubú mzdu , teda zúčtovanú mzdu.
Neviem, či mi príspevok vchádza do vymeriavacieho základu pre SP, ZP pre zamestnanca aj zamestnávateľa, do ZP vchádza ale neviem či aj zamestnanca aj zamestnávateľa. Či je to nepeňažný príjem zdaňovaný, skratka postup ako mám mzdu rátať. Pracujem v MRP, tam som sa informovala, že to nie je zautualizované, že pracujú na ročnom zúčtovaní ZP.
A ešte okrem iného som dala otázku mimo tému. Požiadala som o presunutie, ale neviem či správne.
Vopred ďakujem.
MonikaKolnik
04.05.06,10:43
Prosím o poradákov o radu. Od 1.1.2006 môže zamestnávateľ prispieť do výšky 6%zo zúčtovanej mzdy na účelové sporenie a životné poistenie. Ja mám toto zrealizovať teraz v mzde (od 4/2006).
Ako si počať s výpočtom mzdy?
Zúčtovania mzda za 4/2006 ..... 14200,-
Účelové sporenie je .......849,- ( t.j. menej ako 6%)
No v každom prípade je treba si vziať zmluvu a tam si to pozrieť v akej sume je dohodnutý príspevok zamestnávateľa. dobrovoľne je to do 6%. Povinný príspevok na DDS 2% z hrubej mzdy pre kategoristov (3. a 4. rizikova skupina) sa odvádza pri výkone tejto práce aspoň v jeden deň v mesiaci za celý mesiac - najnovšie vyjadrenie ministerstva PaSVaR, kt. som dostala. Povinne je povinný sa prihlásiť zamestnance a zamestnávateľ do 8 dní od začatia výkonu prác v 3.al.4. rizik. skupine. Musí to byť DDS nie komerčné. V tom prípade je dobré mať prehľad o všetkých zamestnávateľských zmluvách :-)
Tweety
04.05.06,10:44
Neviem si rady s výpočtom mzdy.
Nerobila som dopl. dôchodkové poistenie, to by mi možno napovedalo.
Mám hrubú mzdu , teda zúčtovanú mzdu.
Neviem, či mi príspevok vchádza do vymeriavacieho základu pre SP, ZP pre zamestnanca aj zamestnávateľa, do ZP vchádza ale neviem či aj zamestnanca aj zamestnávateľa. Či je to nepeňažný príjem zdaňovaný, skratka postup ako mám mzdu rátať. Pracujem v MRP, tam som sa informovala, že to nie je zautualizované, že pracujú na ročnom zúčtovaní ZP.
A ešte okrem iného som dala otázku mimo tému. Požiadala som o presunutie, ale neviem či správne.
Vopred ďakujem.
Príspevok zamestnávateľa vchádza do VZ na ZP, do základu dane.
Zlata
04.05.06,10:49
No v každom prípade je treba si vziať zmluvu a tam si to pozrieť v akej sume je dohodnutý príspevok zamestnávateľa. dobrovoľne je to do 6%. Povinný príspevok na DDS 2% z hrubej mzdy pre kategoristov (3. a 4. rizikova skupina) sa odvádza pri výkone tejto práce aspoň v jeden deň v mesiaci za celý mesiac - najnovšie vyjadrenie ministerstva PaSVaR, kt. som dostala. Povinne je povinný sa prihlásiť zamestnance a zamestnávateľ do 8 dní od začatia výkonu prác v 3.al.4. rizik. skupine. Musí to byť DDS nie komerčné. V tom prípade je dobré mať prehľad o všetkých zamestnávateľských zmluvách :-)

Myslím, že si nerozumieme.
Ja mám na mysli par. 19 odst. l) zákona o daniach z príjmov. V prvej časti vety sa hovorí o doplnkovom dôchodkovom sporení podľa osob. predpisu.... a príspevky na účelové sporenie a životné poistenie... do výšky 6% zo zúčt. mzdy .... a to sú sporenia komerčné.
Zlata
04.05.06,10:53
Príspevok zamestnávateľa vchádza do VZ na ZP, do základu dane.

Dík moc. Z môjho samoštúdia som si myslela, že by to tak mohlo byť. Teraz sa idem popasovať s porgramom, či to v ňom nejako nepôjde urobiť.