zuzkaga
12.01.15,11:14
Prosím Vás ako správne zaúčtovať dobropis od dodávateľa? Vrátili sme tovar z predchádzajúcej faktúry a vystavili nám dobropis a následne poslali peniaze. Účtujeme v jednoduchom účtovníctve. Keby nebolo kontrolného výkazu zaúčtujem to mínusom do nákupu tovaru. Ale teraz neviem ako správne zaúčtovať a kde to má byť v kontrolnom výkaze. V C1? Ale ako to tam dostať ako označiť? Ďakujem za každú radu.
mariana97
12.01.15,13:26
ja mám v programe možnosť v došlých faktúrach ,že dobropis a ten mi to účtuje mínusom,v DPH -oprava odpočítanej dane a KV -C2,a ešte tam musíbyť č.pôvodnej FA z ktorej sa to vracalo
a_je_to
12.01.15,13:28
Do C1 určite nie, tam idú dobropisy k tvojím odoslaným faktúram, ale ... do C2. Ako to tam dostaneš cez tvoj program, to neviem. Ale musí tam byť číslo dobropisu, číslo pôvodnej faktúry a rozdiel medzi pôvodnou faktúrou, aj dobropisom. Tak v základe, ako aj v dani.
zuzkaga
14.01.15,09:55
Ďakujem Vám. Už sa mi to podarilo dostať aj do programu. V prijatých faktúrach som si zmenila daňovú skupinu a faktúru označila ako dobropis. Akurát, že som to do denníka zaúčtovala ako príjem a nie ako výdavok mínusom. Môžem sa spýtať toto bola faktúra, resp. dobropis plusom ak mám faktúru od dodávateľa mínusom môžem to tiež nahodiť takýmto spôsobom do systému aj zaúčtovať?? Ďakujem.
zuzkaga
14.01.15,10:18
ako som nižšie písala už sa mi to podarilo tam dosadiť. Teraz som niečo čítala a nie som si istá. V tom KV C2 to má byť mínusom??
Ďakujem.
mariana97
14.01.15,18:53
nie ja to tam mám plus,vlasten aj v tom dobropise to mám plusom
linko1
16.01.15,08:28
mám faktúru od zse je to dobropis - účtovanie do KV mi je jasné, ale na faktúre mám aj položku úroky z omeškania vie mi prosím niekto poradiť kam do KV mám zaúčtovať tieto úroky z omeškania? dakujem
Katarina
16.01.15,09:36
Úroky z omeškania nevstupujú do KV.
linko1
16.01.15,15:00
ďakujem za odpoveď