hana22
12.01.15,13:51
neviete niekto ako si odkontrolovať daň z miezd v Olympe? máme cca 100 zamestnancov, tak to nie je také jednoduché... akosi sa mi nezdá suma, ktorú vygeneroval program. myslím si správne, že vygenerovaná suma v prevodných príkazoch - prevod z účtu - daň z miezd Dú by mala sadnúť, ak spočítam vo výpočte mzdy riadky zdanené mesačným preddavkom? alebo ak viete niekto nejaký rýchlejší spôsob kontroly... ďakujem
veronikasad
12.01.15,13:06
Namusíš spočítavať, za posledným zamestnancom pri vodorovných výplatných páskach (možno aj iných - ja tlačím pre zamestnávatela tieto) máš rekapituláciu.
Daňová povinnosť uvedená v príkaze na úhradu je rozdielom zrazených preddavkov a vyplateného daňového bonusu v danom kal. mesiaci.
hana22
12.01.15,19:39
veď áno, práve preto si myslím, že mi to tam nedáva správne... suma na prevodnom príkaze je nejakých 3500eur a mne vychádza že by tam malo byť cca 1500eur. to je značný rozdiel... neviete mi poradiť čo s tým?
veronikasad
12.01.15,20:06
vytlač si prehľad za 12/14, tam uvidíš riadky,ktoré sú do neho zahrnuté. Či ti tam náhodou neťahá zamestnaneckú prémiu, príp. nejaké nedoplatky z predch.období ...Suma na úhradu by mala byť suma z prev.príkazu.
kn-alka
12.01.15,20:19
momentálne nie som pri počítači, v ktorom mám olymp, ale je v ňom aj tabulka s prehľadom odvodu dane, je tam pekne rozpísaná daň, aj daňový bonus a vzájomný zápočet, ktorým sa vypočítava daň na úhradu.
je to pekne po zamestnancoch, takže vidíš u koho ako bola daň počítaná