sayes
13.01.15,00:02
Ako mam postupovat v pripade že ma sused krivo obvinil z narusania sukromia (vraj som vyklepkaval na okno). Bol som nuteny vypovedat na policii, nasp5 som siel peso. Dost slabo obleceny s dost velkym pocitom rozhorcenia a kedze mam aliby chcem podat trestne oznamenie aby sa to už nemohlo opakovat v pripade že nebudem moct tak jednoznacne dokazat svoju nevinu. 3 krat prisla policajna hliadka, bez upozornenia mi behali po dvore a "človeka" ktory ich zavolal spolu s celou svojou rodinou platime my všetci z dani. Poprosim radu, nejake sikovne odvolavky na zakon a nieco co organy nebudu mohli len tak prehliadnut. Dakujem.
buchač
13.01.15,06:07
1. Nie je celkom jasné, proti komu chceš bojovať.
2. Na suseda daj kľudne žalobu za krivé obvinenie...ale dopredu si prichystaj dôkazné bremeno.
3. Ak sa chceš sťažovať na postup polície, že Ťa domov neodviezli, tak smola...je to na ich dobrej vôli. Na stanicu odvezú, zo stanice na vlastné triko.
4. K nasledovnému by som povedal :

3 krat prisla policajna hliadka, bez upozornenia mi behali po dvore a "človeka" ktory ich zavolal spolu s celou svojou rodinou platime my všetci z dani.
LEN RAZ !!!...a aj to by si festovno vypočuli môj (minimálne) názor a ústny prejav.
Ide totiž o to, že ANI policajt nesmie-nie je opravnený bez dovolenia (okrem samozrejmých výnimiek) majiteľa vstúpiť na pozemok, obydlie majiteľa. Toho suseda-civila ani nespomínam...

Trestný poriadok a zákon o Policajnom zbore vravia :

Polícia môže vstúpiť na pozemok bez súhlasu len vtedy, ak je to neodkladné a nevyhnutné vzhľadom na ochranu života a zdravia osôb alebo ochranu štátu, udržanie verejného poriadku, ochranu majetku alebo ochranu práv a slobôd iných. Vstup môže byť vykonaný, ak ide o pozemok osoby pristihnutej pri trestnom čine, alebo pozemok osoby, na ktorú bol vydaný príkaz na zatknutie alebo výkon trestu odňatia slobody. Rovnako, ak ide o obvineného alebo svedka, ktorý sa tu zdržuje a je potrebné predviesť ho na výsluch alebo k trestnému konaniu. Dôvody vstupu na pozemok polícia nemôže svojvoľne meniť. Neodkladné situácie, kedy môže polícia vstúpiť na pozemok ,však zákon nekonkretizuje.
ivka70
13.01.15,06:13
Podla mna autorovi chybaju ciarky a po dvore mu behali len policajti, pricom druhou castou vety chcel povedat, ze stazovatel aj s rodinou su pravdepodobne poberatelia socialnych davok ....
jslancik
13.01.15,06:49
len niekoľko bodov:
- nie ty musíš dokazovať svoju nevinu, ale oni tvoju vinu.
- alibi je s mäkkým i. ale v určitých situáciách by mohlo byť aj s y, ale gramatika s tým nič nemá :)
- proti behaniu policajnej hliadky či susedovcov existuje riešenie - postaviť plot a zamknúť bránu.
- ak sused nepodal oznámenie na "neznámeho páchateľa", ale na teba ako kokrétnu osobu, môžeš sa brániť. ale každopádne to rieš s právnikom, ktorý ťa bude zastupovať.
- nabudúce sa nezabudni obliecť, keď sa necháš políciou odviesť. a zobrať drobné na taxík, MHD, atď.

Ale nakoniec, ľudia, to vám načisto hrabe, že jeden sused obviní druhého z vyklopkávania na okno a ten druhý to chce ešte viac vyhrocovať a obviniť ho z krivého obvinenia? To sa radšej odsťahuj čím skôr, aby si nedopadol ako pán Dobrovodský.
lujza.j
13.01.15,06:55
Kto fizlov a "cloveka" s rodinou pustil do dvora....
buchač
13.01.15,07:00
...aha, fakt.....

Jeden aby pomaly lúštil jak dilino ten text...
================================
Takže doplním.
Policajti by dostali upozornenie, nech sa mi neflákajú po dvore v mojej neprítomnosti.

Čo sa týka tých oných pohnedšej pokožky, tak na tých mám tiež riešenie....
V tom rozpätí 4,5 mm - 9 mm...;)
kopretinka
13.01.15,08:12
toto som vôbec nepochopila,akože niekomu zaklopem na okno a skončím na polícii? a to sa tým policajti vážne zaoberali?
jslancik
13.01.15,08:15
dokonca intenzívne, keď mu 3x behali po dvore
kopretinka
13.01.15,08:16
celé je to čudné
buchač
13.01.15,08:24
kvietočok, nerieš...

Možno poliši sú kategórie "No Je suis Charlie"....;)
Tak išli po " horúcom prípade"...
Lebo ak aj nie, na Slovensku je to tak, že tvory hnedej farby sú chránené...Niektoré ešte viac ako medvede ...
jslancik
13.01.15,08:25
mimochodom, prečo si to zaradil do kategórie "výpoveď zo zamestnania"? dostal si kvôli tomu výpoveď?
lujza.j
13.01.15,08:32
Jasne,ze pes je zakopany inde....
sayes
14.01.15,19:17
Dakujem vsetkym, no v nasom mestecku MHD nejazdi.Cislo na taxik nemam, a policajti trvali natom ze musime ist s nimi. Alibi, budem si pametat, dakujem. Neviem preco je to spajane s vypovedou z prace (nema to s tym nic spolocne)

Policajti sa pustili do dvora sami, neobtazovali sa zvonit ani klopat na dvere sam som ich prisiel pozdravit. Proste sa mi zdalo nemyslitelne aby si na zaklade jedneho telefonatu policia a dotyčni "pan" aj nadalej robili toto! beztrestne akoby neexistovala ziadna zodpovednost, ziadne zakony. S tym chcem spravit razny koniec.

Este raz vdaka takže Trestný poriadok a zákon o Policajnom zbore by som sa mal zrejme naucit aj ja. Možme to tu uzavriet. Ja si este pockam na setrenie a potom zahram inu pesnicku.