angel77
13.01.15,09:19
Angel, toto sa na porade nerobí, že zadáš otázku, dostaneš odpovede a potom svoje príspevky vymažeš. Moderátor vymazané príspevky vie vrátiť späť, preto ich obnovujem.


Kupujem byt cez hypotéku cena bytu je 10500e,ale od banky požadujem 12000e.Predávajúci fin.prostriedky dostane na vlastný účet od banky.Ako sa zabezpečiť aby predávajúcí tých 1500e vrátil kupujúcému?
jslancik
13.01.15,08:24
najprv si musíš nájsť nehnuteľnosť, ktorú zaťažíš hypotékou. Alebo vieš o banke, ktorá ponúka 100% alebo viac než 100% hodnoty nehnuteľnosti?
mimochodom, keď robíš uverový podvod, je dobré, keď je proti tebe čo najmenej písomných dôkazov, nemyslíš?
ivka70
13.01.15,08:24
A preco si myslis, ze banka zaplati viac ako je cena v kupno-predajnej zmluve?
ivka70
13.01.15,08:27
Banka kludne posle penazne prostriedky aj na 2 ucty, ak je to v kupno-predajnej zmluve dohodnute.
Nam napr. splacala jednu sumu povodnemu majitelovi na zvysok jeho hypoteky a druha suma isla jemu na ucet.

Dolezite ale je, ze celkova suma, ktoru banka zaplatila, bola max. suma z kupno-predajnej zmluvy, menej moze dat (ak platis cast v hotovosti), viac - dost pochybujem.
jslancik
13.01.15,08:27
a potom že finančné povedomie slovákov zastalo na úrovni prvého stupňa ZŠ. doteraz som tomu neveril.
angel77
13.01.15,09:15
Viem že žiadná banka neprepláca viac ako 100% hodnoty z nehnutelnosti.asi ste zle prozumel otázke.Byt stojí 10 500 e. ale banka schvalila sumu 12 000e po dohode s majitelom že do kupno-predajnej zmluvy uvedieme vyšŠiu sumu.ale tých 12000 bude prevedené na jeho účet pričom sme sa dohodli že tie zvšné peniaze vráti.Ale domnievám sa že ústné dohodnutie nebude stačiť...
ivka70
13.01.15,09:31
V takom pripade robite uverovy podvod a ak sa to nejakym sposobom banka dozvie, moze chciet okamzite vratit celu sumu.

A nemate ziadny nastroj ako tie peniaze od predavajuceho vymahat a akakolvek dohoda na papieri v tomto smere je svojim sposobom protizakonna.
A predavajuci by mal v ruke nastroj proti vam.

Tych 1500 EUR by som si od banky pozicala inak, nie cez hypoteku ....
Chobot
13.01.15,09:36
Však priamo v kúpnej zmluve si zakotvite, že kupujúci dostane na účet 10500 € a zvyšok bude vyplatený prevodom z tvojho účtu, mimo úveru. Tebe pôjde na účet ten zvyšok. Banke je jedno, kam tie peniaze pošle, ty prikazuješ banke, kam má koľko poslať z úveru, to neurčuje banka.

Pre banku je len dôležité, aby mala úver krytý nehnuteľnosťou v dostatočnej výške, ak ide o hypotekárny úver. Pri tejto výške úveru ale nemyslím, že je to čisto hypotekárny úver.
jslancik
13.01.15,09:48
angel77. ja som otázku pochopil presne tak, ako bola napísaná... a ak chceš niečo dôležité dodať, tak jediný podstatný údaj - aká je hodnota bytu podľa znalca. alebo toho sa tiež dá ovplyvniť, aby to napísal na cca 15-16k?