Linda 897
13.01.15,10:01
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Vo februári 2014 som si založila živnosť popri zamestnaní na výrobu bižutérie. V máji 2014 som živnosť ukončila, nakoľko neprosperovala a príjem zo živnosti bol za celé obdobie 45 €. Chcem sa opýtať ako teraz postupovať pri podaní daňového priznania (predtým mi ho podával zamestnávateľ) plus aké mi vyplývajú povinnosti voči zdravotnej a sociálnej poisťovni.
Ďakujem za odpoveď.
Linda
Katy a R
13.01.15,09:06
spravíš si sama DP typ B- keď si pozorne prečítaš poučenie k vyplneniu DP - tak to zvládneš. Zamestnávateľ ti dá potrebné potvrdenie o príjme z § 5.
DO ZP živnostenský úrad zrejme nahlásil ukončenie - tak iné povinnosti nemáš. RZZP ti spraví ZP.
Linda 897
13.01.15,09:10
Ďakujem za odpoveď..a čo budem ešte potrebovať k odovzdaniu daňového priznania okrem potvrdenia príjmu od zamestnávateľa?
Katy a R
13.01.15,09:13
neviem, čo všetko si uplatňuješ (že čo si zač?;)) ... povinné prílohy sú uvedené aj v tlačive DP (možno už nič iné) - to poučenie čítať!
Linda 897
13.01.15,09:26
jasné prečítam :) myslela som čo mi bude treba z príjmov z mojej živnosti..viedla som si len takú chabú evidenciu :)