dudacek
13.01.15,15:55
Zdravim
Potrebujem s.r.o. momentalne som student VS
takze odvody platy za mna stat
ako som spravne pochopil teda pokial budem konatelom s.r.o. nemusim platit ziadne odvody
teda jediny polatok bude danova licencia
pochopil som to spravne ?, som z toho zufali je toho moc
chcem byt neplatca dph
avalik
13.01.15,15:02
potrebujes peniaze na zalozenie sro (sudny poplatok, overenie podpisov)

potrebujes vlozit na ucet zakladne imanie 5000 €

ak budes konatel bez odmeny, odvody do ZP za teba plati stat - po skonceni zdanovacieho obdobia, ak bude mat sro zisk, mozes si vyplatit dividendu - ale znizenu o odvod do ZP

v pripade, ze budes stratovy alebo tvoja danova povinnost nizsia ako 480 € aj tak si povinny zaplatit minimalnu dan - danovu licenciu 480 €

firemne peniaze si pocas roka nemozes vyberat ako sa ti zachce, su to peniaze firmy nie tvoje

najdi si este pred zalozenim sro uctovnicku, vysvetli ti dalsie podrobnosti
dudacek
13.01.15,15:33
Je aj ina forma vyplacania z s.r.o. ? Ako len vo forme divident ?
potreboval by som pravidelne vytahovat € ,niekde som cital ze mozem kedykolvek , ze kazdy to tak roby
chcem si vsetko len predbezne spocitat , ci sa mi to vobec oplaty , ale zatial vidim ze nie :(
avalik
13.01.15,15:42
mozes si dat odmenu konatela, alebo sa mozes vo svojej sro zamestnat na prace, ktore nesuvisia s konatelstvom a platit z nej odvody a dan ... alebo si mozes brat zo svojej sro pozicku s obvyklym urokom
Cobra99
13.01.15,17:55
Na vyťahovanie peňazí je najjednoduchšie použiť cestovný príkaz. No ale teda tvoja sro musí mať vozidlo (buť písané na sro alebo prenajaté - napr. aj od teba samého). Účtovník ti vysvetlí ako to spraviť. Ja to tak robím.