bredikova
04.05.06,15:15
Mám problém s nastavením hudby pri prezentácii. Ako zabezbečím aby hudba hrala počas celej prezentácie. :mee: :mee:
Chobot
04.05.06,14:17
Mám problém s nastavením hudby pri prezentácii. Ako zabezbečím aby hudba hrala počas celej prezentácie. :mee: :mee:

V prvom rade musíš mať nejaký hudobný súbor (napr. v MP3-ke). Cez "Insert", "Movies and Sounds" a "Sound from file..." vložíš ten hudobný súbor. Ak by tá skaldba bola kratšia, ako prezentácia, musíš nastaviť jej opakovanie nasledovne: na prezentácii by sa Ti mala objaviť malá ikonka reproduktora. Klikneš na ňu pravým tlačítkom myši, vyberieš možnosť "Edit Sound Object" a zaškrtneš okienka "Loop until stopped" a "Hide sound icon during slide show", aby si pri prezentácii nemala na obrázku ten malý reproduktor.

Potom znovu kliknutím pravého tlačítka na ikonku reproduktoru vyberieš "Custom animation" a v záložke "Effect" vyberieš v časti "Stop playing" možnosť "After .... slides", kde uvedieš posledný slide prezentácie. Potom hudba bude hrať až kým prezentácia nepríde na tento nastavený slide.

V tej záložke sa tiež môžeš trochu pohrať s efektami, je to zaujímavé.
luna21
30.08.06,06:01
Mám tiež problém so zvukom, ale trošku iný. Ako dostať zvuk do prezentácie tak, aby hral v nej aj po odoslaní v inom počítači? Mne hrá, pretože zvukový súbor, ktorý vložím do prezentácie mám v PC, ale keď ju pošlem, nehrá.
Už mi radili, že musím hudobný súbor poslať s prezentáciou, ale ak mne niekto pošle prezentáciu a hrá mi bez toho, že by mi poslal aj hudbu k nemu, potom to bola špatná rada.
Sdečná vďaka za radu, príjemný deň všetkým...
matildaz
08.04.09,13:25
Poradí mi prosím niekto,kde by som mohla nájsť na akej stránke prezentásie so zvukom zábavné a pod.
PaloPa
09.04.09,10:08
Mám tiež problém so zvukom, ale trošku iný. Ako dostať zvuk do prezentácie tak, aby hral v nej aj po odoslaní v inom počítači? Mne hrá, pretože zvukový súbor, ktorý vložím do prezentácie mám v PC, ale keď ju pošlem, nehrá.
Už mi radili, že musím hudobný súbor poslať s prezentáciou, ale ak mne niekto pošle prezentáciu a hrá mi bez toho, že by mi poslal aj hudbu k nemu, potom to bola špatná rada.
Sdečná vďaka za radu, príjemný deň všetkým...

Vyžaduje to dve veci:
1) Zvýšiť limit veľkosti súboru, ktorý môže byť vložený (embed) priamo do prezentácie: Tools(Nástroje) / Options(Možnosti) / záložka General(Obecné)

2) Zvukový súbor by mal byť typu WAV. Problém je v tom, že sú cca 10x väčšie ako MP3, tie sa dajú iba "prilinkovať", t.j. treba ich pribaliť k prezentácii.
Je aj na to finta, ale to je už trochu komplikovanejšie. Kto má záujem, tu je linka: http://www.pptalchemy.co.uk/embed_mp3.html

Palo