akodalej12
13.01.15,21:16
Bude sa mi zvysovat zaklad dane alebo tym ze mali mensiu hodnotu tak mi dan z akcii nenavysi ZD. Co potrebujem zdokladovat k DP ohladne tych akcii? Mozem si dat aj odpocitatelnu polozku na manzelku, ktorej jediny prijem bol rodicovsky prispevok?
Kvaka
16.01.15,19:27
Ak úhrn príjmov z predaja cenných papierov znížený o výdavok nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, ide o príjem oslobodený od dane. Do daňového priznania sa takýto príjem neuvádza. Pri predaji zamestnaneckých akcií je výdavkom aj suma nepeňažného príjmu zdanená u zamestnanca.
https://podpora.financnasprava.sk/index.php?type=page&urlcode=575795&title=Pr%C3%ADjmy-fyzickej-osoby-z-predaja-cenn%C3%BDch-papierov
akodalej12
18.01.15,14:58
Cize ak hodnota akcii, ktore som ako zamestnanec dostal bola 1500.- a ja som ich predal za 1470,- tym padom som z nich nemal ziadny prijem a su oslobodene od dane?
Kvaka
18.01.15,17:04
Ak si iné akcie nepredával, tak tento príjem budeš mať oslobodený od dane a do DP ho neuvádzaš.
akodalej12
05.02.15,11:18
a este sa chcem opytat ci mam podavat DP typu A alebo mam podavat DP typu B?
- ak by som si chcel este uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku, ktora bola cely rok 2014 na rodicovskom prispevku. ci si ho mozem uplatnit v plnej vyske?
- v akej vyske vlastne je ta odpocitatelna polozka na manzelku?
- ja som zamestnacom a DP si musim urobit sam prave kvoli tym akciam no v potvrdeni o zdanitelnych prijmochFO zo zavislej cinnosti o preddavkoch na dan ... co som dostal od zamestnavatela nemam uvedenu ziadnu sumu nezdanitelnu cast ZD na danovnika - mozem si uplatnit aj to? ked mi zrejme na to zamestnavatel neprihliadal.
Dakujem za odpoved