Janette
27.04.06,12:30
Ahojte, skúsim sa pripojiť do debaty, aj keď troška odlišným problémom. Klientka si chce skontrolovať rok 00-05. Mala v roku 2000 DoVP, a DoPČ.
Zamestnávala aj študentov. Śpomínala mi, že si aj pri týchto dohodách dávala podpisovať vyhlásenia-išlo aj o študentov. Otázka: V r. 2000, platila 10% vyrovnávka dane-do 4.000,- Sk, ona si dala podpísať vyhlásenie-podľa mňa nemohla uplatniť odpočitateľnú položku, kěď uplatňovala 10% daň. Mýlim sa?
evina
27.04.06,10:49
Ahojte, skúsim sa pripojiť do debaty, aj keď troška odlišným problémom. Klientka si chce skontrolovať rok 00-05. Mala v roku 2000 DoVP, a DoPČ.
Zamestnávala aj študentov. Śpomínala mi, že si aj pri týchto dohodách dávala podpisovať vyhlásenia-išlo aj o študentov. Otázka: V r. 2000, platila 10% vyrovnávka dane-do 4.000,- Sk, ona si dala podpísať vyhlásenie-podľa mňa nemohla uplatniť odpočitateľnú položku, kěď uplatňovala 10% daň. Mýlim sa?
Nemýliš sa: §6 zákona 366/1999......

4/ Príjmy podľa odseku 1 písm. a) a f) a odseku 9 plynúce zo zdrojov na území Slovenskej republiky, ktorých úhrnná výška od toho istého zamestnávateľa nepresiahne v kalendárnom mesiaci sumu 4 000 Sk, sú po znížení podľa odseku 12 písm. a) /tu sa myslí poistné/ samostatným základom dane (§ 36). Uvedené platí v prípade, ak ide o príjmy plynúce zamestnancovi od zamestnávateľa, u ktorého zamestnanec neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane na výpočet preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti a z funkčných požitkov.
Janette
03.05.06,09:22
Ahojte, ďakujem za odpovede. Ale ešte sa chcem opýtať, ako to je /vlastne bolo v roku 2000/ s platbami do poisťovní? Ďakujem Vám všetkým za odpovede-viem, že je to už dávno-ale ma čaká aj prekontrolovanie rokov 01,02,03,04,05.. nemáte náhodou niekto nejaký tabuľkový prehľad, o tom, ako to bolo s poisťovňami? a dokonca neviem, či tam nebol aj povinný úrad práce-fond nezamestnanosti. No som si navarila-sa mi zdá.
Janette
03.05.06,17:49
Pomôžete mi
Janette
04.05.06,10:45
Viem, že je to už dávnejšie, ale možno z Vás má niekto nejakú rekapituláciu.