zváračská škola
14.01.15,06:13
prosím ako mám postupovať pri fakturáciíí - školíme občana, ktorý je vedený na úrade práce, úrad práce mu zaplatí školenie, je to vlastne príspevok pre neho, ktorý uhradia priamo nám ako školiacej organizácií, ale zmluva je medzi občanom a úradom práce, mne to vychádza tak, že by som mala faktúru vystaviť aj s DPH, že sa tam nevzťahuje par. 31 zákona o DPH na našu firmu, ale nie som si istá, nám bol vystavený tvz.Repas, že faktúra bude uhradená nám, je tam uvedený par. 54 odst.7 zákona o zamestnanosti
avalik
14.01.15,06:48
§ 54 neobsahuje ods. 7
avalik
14.01.15,06:51
Fakturujes tomu kto si u teba sluzbu objednal - obcan. To, ze uhradzat bude niekto iny na zaklade zmluvy medzi nim a obcanom ta nemusi zaujimat.
katka 23
14.01.15,07:19
faktúru vystavíte na občana , pretože ÚPSVaR vystaví tzv. REPAS pre uchádzača o zamestnanie

RE-PAS je potvrdenie, že úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytne uchádzačovi o zamestnanie príspevok na rekvalifikáciu, ktorú zrealizuje poskytovateľ požadovanej rekvalifikácie.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny uhradí uchádzačovi o zamestnanie 100 % nákladov na rekvalifikáciu (kurzovné), maximálne však len do výšky uvedenej v dohode o úhrade príspevku na rekvalifikáciu a v RE-PASe, na základe písomnej žiadosti o úhradu finančných prostriedkov. Oprávnenými výdavkami uchádzača o zamestnanienie nie sú výdavky na stravovanie, ubytovanie a výdavky na cestovné podľa zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách v znení neskorších predpisov a úrad práce, sociálnych vecí a rodiny neposkytuje ani príspevok na služby pre rodinu s deťmi.
zváračská škola
14.01.15,12:02
dakujem :-)