kunzi
14.01.15,09:52
Dobry den, v roku 2013 sme si brali na nasu s.r.o. bezucelovy uver z banky. Chceli po nas aby sme podpisali samozrejme aj rucitelske zmluvy na FO , na kazdeho konatela. Boli sme dvaja konatelia a sucasne aj spolocnici. Ku koncu roka som svoj podiel odpredal druhemu spolocnikovi a tympadom on ziskal 100% spolocnosti. Nie som uz ani konatel. Otazka znie. Ak pripadne spolocnost v ktorej som figuroval a podpisoval rucenie este ako konatel prestane uhradzat svoje zavazky banke, pojdu aj po mojom majetku ked uz neposobim vo firemnych strukturach alebo sa da z toho neako "vyzut" kedze momentalne ja uz neovplyvnim to ci dany subjekt bude alebo nebude platit svoje zavazky. Vopred dakujem za pomoc, neviem to nikde najst.
skovco
14.01.15,19:24
Nepotesim ta, si rucitelom a teda rucis bez ohladu na to, ci si konatelom alebo ovplyvnujes chod firmy. Pri predaji podielu ste si to mali dat s bankou do poriadku. Teraz budes trpnut co byvaly spolocnik povystraja a mas na krku potencialny zavazok bez protihodnoty. Preto to chceli banky na FO aby sa z toho vyzut nedalo. Skus sa spytat v banke za akych podmienok by bolo mozne zrusit tvoje rucenie.