Mária61
04.05.06,16:39
Priatelia, pr
osím, aký je Váš názor na uplatnenie DPH z dokladov, ktoeé "vyplávajú" až po podaní priznania k DPH - zapatrošené, zamestnancami a konateľmi nosené po vreckách..atď...môžem ich zaúčtovať a uplatniť v nasledujúcich mesiacoch, alebo treba podať dodatočné priznanie DPH (taký bol názor pracovníčky styku s verejnosťou na DÚ) Aké sú vaše skúsenosti s neskôr uplatnenými dokladmi pri daňovej kontrole, je to problém, ktorý sa teoreticky môže objaviť každý mesiac. Vždy som si myslela, že keď splním podmienky tak vtedy najskôr môžem uplatniť,...neskôr vždy ...mýlim sa?
Pepa
04.05.06,15:17
Neskôr môžeš - v ďalšom zdaňovacom období /myslím nasledujúcom/.
Jana Acsová
04.05.06,15:42
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t18758-odpoeitanie-dane-51--oneskorena-faktura.html

Faktúrou sa rozumejú doklady podľa § 71 teda aj doklady z ERP podľa § 71 ods. 5.
Jana Acsová
04.05.06,16:04
A aj:
http://www.porada.sk/t18735-odpoeitanie-dane-51--oneskoreny-doklad-z-erp.html

Prípadne aj v najčastejších otázkach v téme DPH.
monikago
05.05.06,08:06
Priatelia, pr
osím, aký je Váš názor na uplatnenie DPH z dokladov, ktoeé "vyplávajú" až po podaní priznania k DPH - zapatrošené, zamestnancami a konateľmi nosené po vreckách..atď...môžem ich zaúčtovať a uplatniť v nasledujúcich mesiacoch, alebo treba podať dodatočné priznanie DPH (taký bol názor pracovníčky styku s verejnosťou na DÚ) Aké sú vaše skúsenosti s neskôr uplatnenými dokladmi pri daňovej kontrole, je to problém, ktorý sa teoreticky môže objaviť každý mesiac. Vždy som si myslela, že keď splním podmienky tak vtedy najskôr môžem uplatniť,...neskôr vždy ...mýlim sa?

tak toto je u nas na beznom poriadku.
uz som aj ja dohovarala, ale nepomohlo. auditor mi poradil, ze nemam si z toho robit moc tazku hlavu, a mam to dat do DPH v mesiaci, v ktorom mi to doniesli, ale iba v beznom roku.
ked sa mi stalo, ze mi doniesli doklady na prelome rokov oneskorene, tak to sme uz museli dat ako danovo neuznany naklad
dufam, ze to robime spravne
.lena.
09.05.06,09:41
Na školení o dph nám prednášajúci vravel: faktúry si môžme odpočítať vtedy keď k nám prídu, to znamená napr.aj o štyri mesiace. Bločky z reg.pokladne len v ten mesiac kedy boli vystavené alebo nasledujúci - aj keď toto daňováci vraj zvyknú vyhadzovať ale podľa zákona o dph také máme právo.
zdeník
27.10.08,07:05
Prosím súrne o radu: Robím DPH za 9. mesiac a dostal sa mi do rúk až teraz došlý dobropis z 8. mesiaca. Musím robiť dodatočné DP, alebo to môžem dať do DPH za 9. mesiac?
ivako
27.10.08,07:58
Podľa mňa nemusíš podať DDP. Nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby, ktorý obdrží doklad o oprave základu dane a je povinný platiť daň, uvedie rozdiel v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom obdržal doklad o oprave základu dane. Pozri § 25 odst. 3 zák. o DPH.
L-M
05.10.10,09:53
Prosím, môžte mi poradiť - stane sa, že dajaký doklad dostanem neskôr.Teraz mám dajaké zapatrošené doklady z 8/2010- DPH uplatním v 9/2010 a s akým dátumom to zaúčtovať do PD? Tým dňom, kedy som ich fyzicky dostala do rúk?
JAJA11
05.10.10,09:59
Prosím, môžte mi poradiť - stane sa, že dajaký doklad dostanem neskôr.Teraz mám dajaké zapatrošené doklady z 8/2010- DPH uplatním v 9/2010 a s akým dátumom to zaúčtovať do PD? Tým dňom, kedy som ich fyzicky dostala do rúk?

Ja účtujem takýto doklad s dátumom kedy som ho dostala , pri zadaní starého dátumu by sa mi nedostal do DPH (a ani by ma prgram nepustil) :rolleyes:
L-M
05.10.10,10:58
Ja účtujem takýto doklad s dátumom kedy som ho dostala , pri zadaní starého dátumu by sa mi nedostal do DPH (a ani by ma prgram nepustil) :rolleyes:
Ďakujem pekne.
Ja som myslela napr. že do PD zaúčtujem výdavok s dátumom 4.10 - a do evidencie DPH dám 30.9.- aj keď je to augustový doklad. Alebo to všetko zaevidujem k 30.9.-aj PD aj DPH- samozrejme si dám k tomu poznámočku prečo je to evidované s takým dátumom.