Shariza
14.01.15,12:55
Dobrý deň,
mám dvoch šoférov, ktorý využívajú moje osobné vozidlá. Chcem sa spýtať, či existuje nejaká dohoda o nahradení škôd, ktoré spôsobia svojou jazdou. Myslím tým staršie osobné vozidlá, u ktorých nemám havarijnú poistku. Musí sa to riešiť cez poisťovňu alebo mi stačí nejaká dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
misoft
14.01.15,11:59
vlasta123
14.01.15,12:22
dalšia tvrdá realita slovenského podnikania
vrámci šetrenia nepokladá za potrebné uzavrieť havarijnú piostku,asi z dôvodu že ja jedná o staršie autá,tu by si mohol dať do nákladov,kde si samozrejmne dáva všetky náklady spojené s ich prevádzkou,
keby mal havarijne poistenie nemusel by zadávať takúto otázku
prečo:
poisťovňa by mu škodu preplatila,keby bola zavinemá šoférom samozrejme nie v plnej výške a on by mohol žiadať zamestanca o zaplatenie tohto rozdielu
tekto to nemusí riešiť on ,ale hneď chce nahradiť plnú škodu od zamestnanca

pred tým ako došlo k tejto škode ho asi vôbec nenapadlo,že môže nastať taká situácia

takže hurá ako vyzrieť na zamestnancov,babo raď
Shariza
14.01.15,12:50
Ďakujem veľmi pekne
Shariza
14.01.15,12:54
Predovšetkým sa mi nejedná o škodovú udalosť, ale o také banálne veci ako je napríklad poškodenie kolesa, pokryvenie diskov, ničenie interiéru... S takýmito škodami by som na poisťovňu určite nešla, pretože väčšinou tam je minimálna spoluúčasť 165e (podľa druhu poisťovne), a na čo by mi zamestnanec mal platiť takú veľkú čiastku, keď si na staršie auto zoženie lacnejšie disky a gumy alebo vnútorne spätné zrkadlo.... Trošku rozumu do podnikania