androidue
14.01.15,14:29
Moze si zamestnanec z vlastneho popudu zakupit ergonomicke kancelarske prostriedky a pouzivat ich? Je potrebny suhlas zamestanvatela alebo je potrebne, aby bolo v internych smerniciach pripadne inych smerniciach tykajucich sa bezpecnosti pri praci uvedene a prikazane pouzivat na pracu len stol a stolicku zabezpecenu zamestnavatelom?
Tweety
14.01.15,13:53
So súhlasom zamestnáv. je to určite možné.
androidue
14.01.15,13:55
A ak si prisposobi stol bez jeho suhlasu? Je zamestnanec nejako postihnutelny ak sa mu stane uraz? Alebo je to cisto zodpovednost zamestnavatela zakazat mu tieto pomocky?
Tweety
14.01.15,13:58
samozrejme, že o pracovných podmienkach rozhoduje zamestnáv.
androidue
14.01.15,14:01
OK, spytam sa takto: je zamestnavatel kryty iba ak da zamestnancovi podpisat nejaku smernicu alebo pod. ohladom jeho pracovnych podmienok - ako je stol a stolicka, ktoru ma pouzivat alebo ci moze stat pri praci pod?

Ak nic take zamestnanec nepodpise, moze si tym padom prisposobovat svoje pracovisko ako sa mu zachce?
Tweety
14.01.15,14:03
veď som napísala, že so súhlasom zamestnáv. môže
Oliwa
14.01.15,14:14
Prepánajána, to čo je za "neprispôsobivého" zamestanca? :)Spravil si na stole kladinu a cez prestávku na nej cvičí :D, či čo, keď toľká obava z úrazu? :rolleyes: Ty si zamestnávateľ?
Pokiaľ nemá napr. takéto nároky, môžeš byť rád... Padák v strede kancelárie /venovanej Murgašovi/ na relax, vo dverách zarúbaná valaška /Jánošíkova miestnosť/ alebo polovica "chrobáka" s barom v motore /na počesť cestovateľa Štefánika.../ ;) Vieš, že aj takto sú zariadené kancelárie na Slovensku? :)
http://www.zive.sk/clanok/67543/pozrite-sa-do-centraly-slovenskeho-google-ma-nove-kancelarie-foto
O iných vo svete nehovoriac...
terezamaria
14.01.15,14:28
Prečo by si nemohol kúpiť stoličku za svoje prašule ktorá mu vyhovuje? A stôl? Ergonomický? To sa jedná o maličkého, či veľmi vysokého pána ? No nech si nadstaví alebo odreže nohy.....má aj výsledky práce také vynikajúce ako nároky?
Oliwa
14.01.15,14:42
Má ten zamestnanec nejaký zdravotný handicap a snaží sa prispôsobiť si pracovisko na svoje postihnutie alebo len "vymýšľa"?
Chobot
14.01.15,15:00
Skús trochu konkretizovať, v čom tá ergonomická úprava spočíva.

U bývalého zamestnávateľa pracovná zdravotná služba doporučila pre zamestnancov (najmä nižšieho vzrastu) zakúpiť podložky pod nohy. Kto mal záujem, tomu sa to kúpilo.

Ja som ešte dávnejšie (mal som bolesti chrbta) u iného zamestnávateľa požiadal o špeciálnu stoličku - kľačadlo. Tiež nebol problém zakúpiť.

Ak má zamestnanec zdravotné problémy, tak sa skúste dohodnúť na nejakých opatreniach. Kúp mu trebárs nastaviteľnú stoličku.

Nemám predstavu, ako by si mohol upraviť stôl, aby ti to vadilo. Čo si ho podložil do výšky 1,5 metra?

Napíš konkrétne, takéto teoretizovanie nevedie k ničomu.
androidue
14.01.15,15:03
nie, zakupil si ergonomicky nadstavec na stol, cize v pripade potreby a mozes postavit a vysunie si ho vyssie. a ked chce sediet, tak sedi :)
Chobot
14.01.15,15:22
Tak buďte radi, že si kúpil sám a je spokojný a že to nežiadal od zamestnávateľa. Pokiaľ pracuje tak, ako predtým, tak nie je čo riešiť. Ak chce stáť, nech si stojí, ak chce sedieť, nech si sadne. Pokiaľ nerobí na horolezeckej lávke vo výške meter pod stropom, tak by som ho nechal tak.
androidue
14.01.15,15:24
vdaka :)
androidue
14.01.15,15:27
nenazvala by som to vymyslanim. isto vela ludi, ktori pracuju za stolom pocituju bolesti chrbta, z toho dovodu ma zaujem o ergonomicke pomocky