ESTER
04.05.06,18:26
Kedy vzniká daňová povinnosť ak nám faktúra za opravu auta v Čechách s dátumom vyhotovenia 24.02.2006 príde až 28.04.2006.
danuschka
04.05.06,17:32
Kedy vzniká daňová povinnosť ak nám faktúra za opravu auta v Čechách s dátumom vyhotovenia 24.02.2006 príde až 28.04.2006.

§15, ods.1 ZDPH:
(1) Miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, z ktorej sa služba dodáva; ak dodávateľ nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, je miestom dodania služby miesto, kde má bydlisko alebo kde sa obvykle zdržiava, ak sa v odsekoch 2 až 10 a v § 16 neustanovuje inak.

Predpokladám, že služba (oprava auta) bola vykonaná v Čechách, českým dodávateľom. Potom by miesto dodania služby podľa § 15, ods. 1 mala byť ČR a ak je český dodávateľ platiteľom DPH, mal faktúru vyhotoviť s českou DPH. Vám daňová povinnosť nevzniká, vy už len zaplatíte faktúru (aj s DPH).
Alebo sa mýlim ? :confused:
ALBO
04.05.06,18:10
Kedy vzniká daňová povinnosť ak nám faktúra za opravu auta v Čechách s dátumom vyhotovenia 24.02.2006 príde až 28.04.2006.
DP vam vznika podla § 19/2 druha veta dnom vyhotovenia.24.2.
Ziadajte od nich novu Fa, lebo mate problem , vystup patri do februara,dodatocne, a vstup doaprila, takze sa vam to nevykompenzuje v jednom danovom priznani.
Este k odpovedi c. 1
Najprv §15/6,prace na majetku, to by DP zostala v cesku, Ale ak su /odberatel/platitelom tak §16/7, miesto dodania na Slovensku, lebo sa preukazali IC DPH a auto doviezli na slovensko.
.lena.
09.05.06,09:50
DP vam vznika podla § 19/2 druha veta dnom vyhotovenia.24.2.
Ziadajte od nich novu Fa, lebo mate problem , vystup patri do februara,dodatocne, a vstup doaprila, takze sa vam to nevykompenzuje v jednom danovom priznani.
Este k odpovedi c. 1
Najprv §15/6,prace na majetku, to by DP zostala v cesku, Ale ak su /odberatel/platitelom tak §16/7, miesto dodania na Slovensku, lebo sa preukazali IC DPH a auto doviezli na slovensko.

Ale pokiaľ viem tak dú vyrúbi pokutu aj keby sa im to vo februári vykompenzovalo. Že neodviedli daň je na pokutu a že si ju neuplatnili je ich problém. Nie je tak?
A na druhej strane, nemusia vedieť že im prišla v až apríli.
Jana Acsová
09.05.06,09:57
Ziadajte od nich novu Fa, lebo mate problem...Plný súhlas s príspevkom, až na túto poznámku... ktorej úplne nerozumiem.
Uvedené by riešilo problém, keby bola faktúra vystavená nesprávne a teda dodávateľ by zámerne posunul dátum vystavenia faktúry, ktorý by nekorešpondoval zo skutočnosťou. Vtedy by to malo význam a možno ste to tak mysleli ...
ALBO
09.05.06,11:24
Plný súhlas s príspevkom, až na túto poznámku... ktorej úplne nerozumiem.
Uvedené by riešilo problém, keby bola faktúra vystavená nesprávne a teda dodávateľ by zámerne posunul dátum vystavenia faktúry, ktorý by nekorešpondoval zo skutočnosťou. Vtedy by to malo význam a možno ste to tak mysleli ...

Ja som to myslela tak, že tá Fa sa niekde túlala 2 mesiace, čo nema opodstatnenie. Teda ak vedia, že ju dostali až teraz, teda ju nemali v šuflíku, tak mi vychádza, že čech ju poslal niekedy v apríli s dátumom vystavenia február. Takže ked je seriozny a prizná si chybu a uvedomí následok u odberatela, tak by mohol vystaviť novu s dátumom vystavenia takým, aby sa napasovala do apríla.
ALBO
09.05.06,11:34
Ale pokiaľ viem tak dú vyrúbi pokutu aj keby sa im to vo februári vykompenzovalo. Že neodviedli daň je na pokutu a že si ju neuplatnili je ich problém. Nie je tak?
A na druhej strane, nemusia vedieť že im prišla v až apríli.
Ona tu Fa dostala koncom aprila s DV februar.Ak to zostane ako to je musi dať vystup do feb a vstup do apr.teda doda a sankcia.
Ak by to dostala ešte do 25. marca. a yabudla by to v suflíku ona a teray to našla, tak môže dať doda do februára vstup aj výstup, takže sa jej to vykompenzuje v jednom doda., žiadna sankcia.
No a ja som to myslela ešte tak, že ked česi neposlali Fa a ona to koli nim nemohla stihnut, tak nech vystavia novu s datumom vzstavenia napr. april a da vstup aj vystup do aprila.
.lena.
09.05.06,11:54
Ona tu Fa dostala koncom aprila s DV februar.Ak to zostane ako to je musi dať vystup do feb a vstup do apr.teda doda a sankcia.
Ak by to dostala ešte do 25. marca. a yabudla by to v suflíku ona a teray to našla, tak môže dať doda do februára vstup aj výstup, takže sa jej to vykompenzuje v jednom doda., žiadna sankcia.
No a ja som to myslela ešte tak, že ked česi neposlali Fa a ona to koli nim nemohla stihnut, tak nech vystavia novu s datumom vzstavenia napr. april a da vstup aj vystup do aprila.
Museli by byť veľmi seriózni, lebo to by asi museli podať opravné oni, nie?
Ja som zase myslela tak či nie je najjednoduchšie tvrdiť, že fa ostala zabudnutá v šuflíku a podať dodatočné februárové s uplatnením na vstupe aj výstupe
ALBO
09.05.06,12:55
Museli by byť veľmi seriózni, lebo to by asi museli podať opravné oni, nie?
Ja som zase myslela tak či nie je najjednoduchšie tvrdiť, že fa ostala zabudnutá v šuflíku a podať dodatočné februárové s uplatnením na vstupe aj výstupe

No ved to je ta druha možnost, len ja neviem, či tam nema pečiatku z podatelne firmy z aprila alebo niečo, no a také, že ak sa dá, tak je marcova,to uz sa viac krat písalo. Ale najnovšie je tu bod 14 eikety, tak preto, čo hovorí zákon.
Nakoniec otázka bola len na DP= výstup.Ester si určite vyberie riešenie.
Jana Acsová
09.05.06,14:10
Ale najnovšie je tu bod 14 etikety...Súhlas. Ono to však spravidla platilo aj ako nepísané pravidlo Porady.
Jana Acsová
09.05.06,14:16
Ja som to myslela tak, že tá Fa sa niekde túlala 2 mesiace, čo nema opodstatnenie. Teda ak vedia, že ju dostali až teraz, teda ju nemali v šuflíku, tak mi vychádza, že čech ju poslal niekedy v apríli s dátumom vystavenia február. Takže ked je seriozny a prizná si chybu a uvedomí následok u odberatela, tak by mohol vystaviť novu s dátumom vystavenia takým, aby sa napasovala do apríla. Opäť súhlas, až na to, že nič by zrejme nebolo potrebné pasovať, ten dátum vystavenia by tam podľa všetkého patril aj bez pasovania. Teda v prípade, že skutočne sa jedná o časový prieťah zo strany dodávateľa tak, ako uvažujeme.

Určite by to bolo zo strany dodávateľa korektné.

P.S.:
Ale to je už len uhol pohľadu na slovko "pasovanie" .-)
.lena.
11.05.06,05:22
No ved to je ta druha možnost, len ja neviem, či tam nema pečiatku z podatelne firmy z aprila alebo niečo, no a také, že ak sa dá, tak je marcova,to uz sa viac krat písalo. Ale najnovšie je tu bod 14 eikety, tak preto, čo hovorí zákon.
Nakoniec otázka bola len na DP= výstup.Ester si určite vyberie riešenie.
Zaujíma ma bod 14 etikety. Vlastne aj ostatné, s týmto som sa ešte nestretla. Vysvetlíte mi to?
.lena.
11.05.06,06:07
Zaujíma ma bod 14 etikety. Vlastne aj ostatné, s týmto som sa ešte nestretla. Vysvetlíte mi to?
Beriem otázku späť. ´Už som doma..´
.lena.
11.05.06,06:28
Zaujíma ma bod 14 etikety. Vlastne aj ostatné, s týmto som sa ešte nestretla. Vysvetlíte mi to?
A ešte sa chcem ospravedlniť ak môj názor vyvolal dojem, že je proti bodu 14 etikety. Zdalo sa mi to len najjednoduchšie riešenie pre daný problém.