AndreaNina
14.01.15,19:45
Najskôr mi z rámu odpadol ozdobnypliesok. Šla som do predajne a tam má odbili s tým, že oni to nemajú ako reklamovať. O týždeň neskôr som si okuliare dávala z oči dole a tam, kde ešte ten pliesok bol, tak tam sa mi okuliare zlomili. Tentokrát som trvala na reklamácií a vydržala som aj reči, že som to urobila schvalne - nie som odkázaná lámať okuliare za 300 Eur, hlavne keď ich potrebujem pre svoj každodenný život. 5.1.2015 im končila 2-ročná záruka, reklamovala som ich na konci decembra. Je to taký hlúpy čas na reklamáciu... nosila som ich nonstop od leta, čiže cca posledných 5 mesiacov, predtým 1,5 roka som ich, ani neviem prečo, nenosila. Poraďte mi, ako mám postupovať ďalej? Dnes mi volali, že reklamáciu neuznávajú. Nie som s tým vôbec stotoznena! Dakujem pekne za každú radu.
arizona
14.01.15,19:25
Reklamacii na konci zarucnej doby su vzdy trochu podozrive..
Ak si presvedcena o svojej pravde,mozes si okuliare dat na vlastne naklady do skusobne overit znalcom,ak potvrdi tvoju pravdu,mozes sa domahat svojich prav. Ale nakolko zar.doba konci,uspech nemas zaruceny....
Anika61
14.01.15,19:36
V pripade sporu s predajcom moze spotrebitel poziadat o pomoc obcianske zdruzenie na ochranu spotrebitela.
misoft
15.01.15,14:38
Ak nesúhlasíš s vyjadrením k reklamácii, daj si vyhotoviť odborný posudok (tentoraz ho musíš urobiť ty!) a s posudkom sa dožaduj svojho práva (i keď už bude po - ty podávaš odpor voči ich rozhodnutiu, takže budú nútení sa tým opätovne zaoberať).
V prípade, že budeš úspešná - preplatia ti aj tvoje náklady. Ak nie, tak potom rada Anika61.....