sara
04.05.06,20:09
Prosím Vás, keď vediem živnostníkovi externe účtovníctvo a vystavujem mu aj zaňho jeho faktúry, môžem ich aj zaňho podpísať ?(niekedy je ťažko zastihnuteľný)
Ďakujem za odpoveď
KEJKA
04.05.06,19:04
za faktúry si zodpovedá sám...ak mu ich vystavujete, akoby ste podnikali...
závisí od zmluvy, stanovených právomocí...
actsro
04.05.06,19:17
A keď ju odberateľ neuhradí, budete v prípade sporu za faktúru ručiť?
Zita5
04.05.06,19:25
za faktúry si zodpovedá sám...ak mu ich vystavujete, akoby ste podnikali...
závisí od zmluvy, stanovených právomocí...


Ja len doplním , pokiaľ by to bol pracovno-právny vzťah niet o čom debatovať ...ale treba si všetko upraviť zmluvne .Bola som prítomná na súdnom pojednávaní ohľadne neuhradenej pohľadávky, kde to prišlo do takej situácie , že išli podpisy grafológovi .
dom
04.05.06,20:07
Myslíte si, že je až tak dôležitý podpis na faktúre? Tým ale netvrdím, že nemá byť. Oveľa dôležitejší je podpis odberateľa na súpise vykonaných prác, na dodacom liste..... doklad, ktorým sa preukazuje prvotne prevedenie a prevzatie prác. Bežne sa stretávam s tým, že napr. na zahraničných fa nie je podpis. To je môj názor, a iste, je potrebná dohoda - poverenie na podpisovanie faktúr.
Zita5
04.05.06,20:18
Myslíte si, že je až tak dôležitý podpis na faktúre? Tým ale netvrdím, že nemá byť. Oveľa dôležitejší je podpis odberateľa na súpise vykonaných prác, na dodacom liste..... doklad, ktorým sa preukazuje prvotne prevedenie a prevzatie prác. Bežne sa stretávam s tým, že napr. na zahraničných fa nie je podpis. To je môj názor, a iste, je potrebná dohoda - poverenie na podpisovanie faktúr.


Áno s tým samozrejme súhlasím , že dôležitý je podpis od odberateľa napr.na montážnej správe , dodacom liste a pod. ...pretože to je podklad k fakturácii ,čo je veľmi dôležité .
Rovnako je dôležité jak pre účtovníčku tak pre podnikateľský subjekt.......spísať poverenie účtovníčky k oprávneniu podpisovania vyšlých faktúr , ktorým sa istí jedna strana i druhá strana .