martiiiina
15.01.15,10:17
Dobrý deň,

prosím Vás, máte skúsenosti s programom MRP ako prejsť zo starého roka do nového ešte keď nie je urobená účtovná závierka, tak aby sa dalo vracať stále ešte aj do starého roka? Ďakujem
Žabinka
15.01.15,09:23
pokračuj v účtovaní ďalej, len daj pozor na dátumy a nové číselné rady.. keď budeš robiť ročný prevod, nezabudni urobiť kópiu firmy, a prevod rob v nej.. keď zadáš pri uzávierke dátum 31.12.2014, zápisy nového roku ti ostanú.. pozri na mrp.sk, tam máš všetko popísané..
martiiiina
18.01.15,16:27
na mrp stranke je to tak, že treba spraviť prechod do nasledujúceho obdobia, tým mi vznikne rok 2015, no a potom som z neho urobila kopiu, lebo v ňom sa ten ročný prevod nedal spraviť, a v tej kopii hej. Tak teraz mám rok 2015 2x je to tak správne?
anelly
23.01.15,13:19
Dobrý deň! Ja by som chcela tiež poprosiť o podrobnejší postup prechodu na r. 2015, pretože účtujem v MRP SW 1-krát. Účtujem maloobchodnú predajňu. Ku koncu roka sme spravili inventúru tovaru. IT technik preklopil sklad do r. 2015 a mne zároveň vytvoril r.2015 ako kópiu z r.2014. Samozrejme, že som nemala zaúčtované množstvo dokladov do decembra. Teraz ale potrebujem už účtovať nový rok v r. 2015 (nie v r.2014). IT mi poradil, že mám spraviť ročný prevod v r.2014, ktorú môžem niekoľkokrát opakovať podľa potreby, keď ešte doúčtujem závierkové účty. V programe mi však vypisuje, že operácia je nezvratná, tak som si zatiaľ netrúfla niečo robiť. Môžem pri ročnom prevode súhlasiť, aby previedlo iba neuhradené pohl. a záv... atď? A môžem znovu ročný prevod zopakovať? .... Po uzavretí účtovného roku urobím v r.2014 generáciu konečných stavov a v r. 2015 aktualizáciu PS? Je tento postup správny? Hlavne mi ide o ten opakovaný ročný prevod. Ďakujem pekne za odpoveď!
annova
26.01.15,20:37
Presne ako pise Zabinka, nastav si nove ciselne rady, pri douctovani v roku 2014 pouzivaj ciselne rady roku 2014. Ked budes mat istotu, ze mas v roku 2014 vsetko zauctovane, vytlac vsetky potrebne zostavy, urob prevod skladu, roku, konecne zostatky... jednoducho zavierku roku 2014. Program zmaze doklady roku 2014, vytvori pociatocne hodnoty r.2015. Odkontroluj, ak je to OK pokracujes v uctovani a zas o rok znovu...
iikkii2
30.01.15,12:51
technik ti to vysvetlil zle !!! musiš sa nastaviť na nový rok 2015 a tam dať ročný prevod v žiadnom pripade nerob ročný prevod v starom roku (ročný prevod je polopate očistenie učtovnictva od starych uhradených faktur a zaväzkov z roku 2014 a zmena účtovných zápisov na archivné) čiže funkcie ročný prevod ale vo vytvorej kópii firmy (2015)
Potom už budeš môcť chodiť aj do starej firmy (2014) ak budeš niečo potrebovať doúčtovať prijatú, vydanú FA výdaj/príjem do pokladnice. A aby sa ti to obiavilo aj v novom roku nastaviš sa na nová rok 2015 dáš údržby údajov - aktualizácia dát z predchádzajúceho obdobia (aby ti to ale fungovalo musíš mať pri výbere firmy ctrl+F pri firmách 2014 a 2015 v okienku prepojenie rovnaké číslo napr. 1 ) ak dáš aktualizácieu z predchádzajúceho obdobia vo F 2015 program sa pýta čo všetko chceš aktualizovať ja dávam stále všetko lebo napr. neviem kam patria zápočty - a všetko čo zaktualizuje ti vypíže že urobil taku a takú úhradu, že pridal faktúru že pridal výdaj z pokladne. odporučam http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=376 je to tam pekne vysvetlené a dúfam že máš multiverziu programu
a áno možeš robiť aktualizáciu z predchádzajúceho obdobia opakovane