Mia8181
15.01.15,10:03
Musime ich najprv vyradit a potom naslednej zaradit? Postup je taky isty aj ked je uz konkretna MS s elokovanymi pracoviskami ako pravny subjekt? Aj tu musime najprv vyradit a potom zaradit? Ci staci vyradit iba elokovane pracoviska a potom nasledne zaradit? termin je do 31. 3. ako je v zakone
Papierniková
16.01.15,09:52
Ak máte MŠ s elokovanými pracoviskami, tá musí mať zo zákona právnu subjektivitu viď §39c zákona 596/2003 ... termín vykonania zmeny bol 1.1.2014. To, že MŠ bude mať právnu subjektivitu nemá nič spoločné so zaradením ani vyradením do a zo siete školských zariadení, oznámite len zmenu v právnej subjektivite a doložíte novú zriaďovaciu listinu.
Mia8181
16.01.15,15:49
Ano ma právnu subjektivitu, čiže ja nebudem zaraďovať ani vyraďovať ale iba vramci zmeny v sieti oznámim ministerstvu ze z elokovanych pracovísk sa stavaju právne subjekty? A doložime zriaďovaciu listinu. Podla akého paragrafu? Ak bola robená hygiena aj požiarna ochrana aj bezpečnosť pri praci minuly rok pri zaraďovaní el. Pracovísk do siete musíme to urobit nanovo?
Papierniková
16.01.15,16:38
teraz som asi dobre nerozumela, každé elokované pracovisko chce byť samostatným právnym subjektom ???
Mia8181
16.01.15,19:34
MŠ s právnou subjektivitou ma tri elokovane pracoviska a dve z nich chcu byt právnymi subjektami a jedno ostáva elokovanym bez zmeny. Čiže po zmene by bola MS s pr.subjektivitou s jedným elokovanym a uz tie dve by boli samostatne MŠ