Rob1NNk0
15.01.15,10:03
Dobrý deň,

asi pred 4-5 mesiacmi som vypovedal zmluvu s UPC v lehote 14 dní bez udania dôvodu daných zákonom. PRed asi týždňom mi došiel mail od EOS KSI, že som UPC dlžný 380e. Volal som do UPC čo to má byť, moju výpoveď dali preveriť a na druhý deň mi volali, že tá pokuta 380e bola stornovaná lebo to ozaj bolo do tých 14 dní ako zákon umožňuje. Ale EOS KSI mi stále vypisuje maily, že mám komunikovať len s nimi a nie s UPC a mám doložiť potvrdenie o stornovaní, výpovedi atď. Papiere o výpovedi nemám, tie si nehali v UPC a papier o stornovaní už vobec nie, keď som to riešil po telefone. Čo mám robiť?
ivka70
15.01.15,09:09
Co si riesil po telefone?
Tu vypoved si predsa musel dat na papier a mat aj doklad o doruceni s datumom vypovede.
Ak ti teda UPC potvrdili, ze to mas stornovane, vyziadaj si to od nich pisomne ....
aj keby si tam isiel osobne ....
Rob1NNk0
15.01.15,09:12
Po telefone som riešil nech mi preveria či som dačo dlžný. Bol som 380e. Tie potom stornovali. Výpoveď na papieri nemám lebo som tam bol osobne, podpísal som to tam.

ops, pardon, neviem ako odpísať inak ako takto :-/
ivka70
15.01.15,09:28
To si si mal ale na kopiu dat potvrdit, ye si dal vypoved ...bez papiera v ruke sa tazko argumentuje.
Asi ti ostava len ist tam osobne a vzpztat si to potvrdenie o odvzdani vypovede.
Rob1NNk0
15.01.15,10:28
Tak tam budem asi musieť ísť no. A keby im proste napíšem nech si to sami overia? :D Oni mi normálne v maily skoro zakazujú akúkolvek komunikáciu s UPC :D
Rob1NNk0
15.01.15,12:32
Už mi poslali upomienku, že mám komunikovať s nimi a nie s UPC :D
misoft
15.01.15,12:46
Chyba na chybe.
Vypovedanie zmluvy - máš to na papieri?
Volal do UPC - takéto veci sa telefonicky NERIEŠIA! Oni ti len "akože" potvrdili výpoveď. To, žo stornovali pokutu - na to ti papier nedali. Nejaká kočka ti povie do telefónu, čo ty chceš počuť, ale v ich systéme stále dlhuješ.
A keďže sa ozvali vymáhači - tak to už dávnejšie (predpokladám) dali im.

Takže - zodvihni svoju zadnicu, nakluš do UPC a ŽIADAJ, aby ti vystavili potvrdenie o tom, že zmluvo bola dávno vypovedaná a že UPC nemá voči tebe žiadne pohľadávky, že pokuta skôr udelená bola dňa xx.xx.xxxx stornovaná.

Taktiež im nariaď - nepros! - aby firme EOS KSI OKAMŽITE oznámili, aby ukončili vymáhanie.

Lajstrá (kópie) pošli tým vymáhačom. Upozorni ich na fakt, že ak sa ešte raz s tebo skontaktujú, budeš voči nim postupovať právnou cestou - podaním žaloby pre obťažovanie, neoprávnený majetkový prospech, vydieranie (vyber si, čo sa ti páči).

Lebo ak je to tak, ako píšeš - jedine veľkým BU-BU-BU môžeš proti vymáhačom postupovať.
Rob1NNk0
15.01.15,12:51
Zajtra tam naklušem do UPC, dám to dakde naskenovať a pošlem. Som zvedavý čo mi odpíšu.