Lentilka
21.10.04,11:38
Ak ste niekto pripojený, prosím Vás potrebujem rýchlu pomoc!!!!
Ako by ste spracovali finančnú prognozu na účtovníctvo s finančným tokom na 3 roky? Keď robíte so súvahami prosím vás uveďte mi príklad. Potrebujem to večer vytvoriť a zajtra odovzdať.Ďakujem. Priestory vo vlastnom rodinnom dome, potrebujem zakúpiť PC a softvér.
ricij
21.10.04,10:25
Len kľud, kľud, moja. Čo to vlastne potrebuješ? Mimochodom lentilky sú tu na porade moje - mám na ne ochrannú známku.
Zuzka
21.10.04,10:33
ricij, a určite všetky boli lentilky? ... tá modrá tiež? :)
Majus
21.10.04,12:40
Len kľud, kľud, moja. Čo to vlastne potrebuješ? Mimochodom lentilky sú tu na porade moje - mám na ne ochrannú známku.

No a už sme zase pri lentilkách :) ricij, tak Lentilka by mala dostať celý balík, nie ;)
Lentilka, ani mne nie je jasné, čo vlastne potrebuješ...
ricij
21.10.04,12:42
ricij, a určite všetky boli lentilky? ... tá modrá tiež? :)
Hä? A no čo iné si myslela?
vladan
22.10.04,06:18
riči, ešte by si si mohol dať ochrannú známku na to tvoje: Hä? ... či chcem, či nechcem, furt ma to rozchichoce:D
sway
22.10.04,06:28
Ak ste niekto pripojený, prosím Vás potrebujem rýchlu pomoc!!!!
Ako by ste spracovali finančnú prognozu na účtovníctvo s finančným tokom na 3 roky? Keď robíte so súvahami prosím vás uveďte mi príklad. Potrebujem to večer vytvoriť a zajtra odovzdať.Ďakujem. Priestory vo vlastnom rodinnom dome, potrebujem zakúpiť PC a softvér.

Zdravim,
robila som PZ pre kamošku kôli dotácii z ÚP, živnostníčka FO, aj jej už dali tú dotáciu - možno Ťa to inšpiruje, musíš tam dávať len orientačné sumy - nik nevie aké ceny budú o rok, takže je to všetko len orientačné náklady i výnosy. - dúfam trošku pomôže
sway

Podnikatelský zámer

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny
Dubnica nad Váhom







Podnikateľský plán




1. Údaje o žiadateľovi


Obchodné meno: kkkkkkkkkkk
identif. číslo: zatiaľ nepridelené
typ spoločnosti: Fyzická osoba – živnostník
dátum založenia: predpokladaný k 01.08.2004 - 01.09.2004
sídlo: Centrum I - 36/84, Dubnica nad Váhom
štatutárny zástupca: xxxxxxxxxxx
predmet podnikania: ekonomické činnosti, vedenie účtovníctva, miezd a personalistiky, poisťovacia sprostredkovateľská činnosť
základné imanie: 0,-
dátum začatia čin.: 01.10.2004



2. Charakteristika zámeru


Chcem sa venovať spracovávaniu účtovníctva drobným podnikateľom, SVB, vedeniu ich ekonomickej agendy, personálnej a mzdovej agendy. Zároveň i sprorostredkovateľskej činnosti v oblasti poisťovníctva.








3. Postup realizácie zámeru


Na základe mojej doterajšej praxe môžem vykonávať tieto činnosti:

- vedenie jednoduchého účtovníctva
- vedenie podvojného účtovníctva
- spracovávanie miezd a personalistiky
- uzatváranie zmlúv pre rôzne poisťovne

Nakoľko som nezamestnaná od 30.12.2003 a nenachádzam príležitosť zamestnať sa, pričom mám však ponuky na spracovávanie účtovníctva na SVB, chcem túto činnosť vykonávať ako SZČO. Mám v tejto oblasti skúsenosti a chcem sa venovať tejto činnosti i pre viacerých klientov.



4. Miesto realizácie zámeru

Činnosť chcem vykonávať v priestoroch vlastného bytu, kde si chcem vyčleniť jednu miestnosť ako pracovňu, pričom vlastním vybavenie na túto činnosť /PC/ ale potrebujem ho zmodernizovať a doplniť.



5. Marketingové informácie

V Dubnici nad Váhom je množstvo drobných podnikateľov, rozrastá sa princíp hospodárenia spoločenstiev vlastníkov bytov, v čom vidím svoje uplatnenie, nakoľko táto sféra ponúka možnosť realizovať sa v ekonomických činnostiach, nakoľko zaberá odvetvie účtovníctva i miezd.
Mojím cieľom je pracovať v tejto oblasti a mať viacero klientov.


6. Slabé a silné stránky zámeru

Slabou stránkou zámeru je snáď len to, že bude potrebné formou reklamy zviditelniť moju firmu a ponúkané služby.
Silnou stránkou zámeru je, že SVB pribúda a s kvalitným SW vybavením som schopná spracovávať viacero firiem, získam zamestnanie samozamestnaním sa, pričom tento projekt nieje finančne náročný, nakoľko potrebné je len vybavenie kancelárie a SW vybavenie.






7. Finančná prognóza

Finančnú analýzu prikladám v tabuľke - "príloha k bodu 7 a 9 ...



8. Doplňujúce údaje


Nakoľko som nezamestnaná, chcem sa venovať tejto činnosti a zúročiť všetky vedomosti nadobudnuté praxou, pričom je tento projekt finančne nenáročný. Napriek tejto skutočnosti z dôvodu nezamestnanosti je i takáto malá investícia pre mňa neúnosná, čo je dôvodom žiadosti o nenávratný príspevok, pričom je dôležitý i fakt, že základné vybavenie k prevádzkovaniu tejto činnosti už vlastním.
V mieste môjho bydliska mám ponuku na spracovávanie účtovníctva pre SVB, a mám dohodnuté stretnutie na rokovanie o poskytovaní tejto služby s ďalšími možnými klientmi, tiež na spracovávanie účtovníctva pre SVB.
Aj v prípade že v mojej činnosti budem mat spočiatku iba jediného klienta, je pre moju ekonomickú situáciu prínosom, nakoľko nebudem musieť byť nezamestnaná.


9. Kalkulácia predpokladaných nákladov

viď príloha - tabuľka

9.1 Predpokladané náklady

Príspevok by som použila na:

1 nákup multifunkčného zariadenia /kopírka,fax,tlačiareň/ 8 000,-

2 zariadenie kancelárie 15 000,-

3 SW vybavenie 17 000,-









príloha k bodu 7 a 9 podnikateľského zámeru


2004 2005 2006 2007

náklady spolu
odvody 0 18000 36000 36000
réžia 4000 12000 20000 25000
zariadenie 40000 0 5000 10000
iné 10000 5000 10000
44000 40000 66000 81000


výnosy
tržby 18000 54000 120000 250000


vlastný vklad /nefinančný PC/ 40000 0 0 0

cudzie zdroje
dotácia 40000 0 0 0

zisk 14000 54000 169000
strata -26000

daň 0 0 0 16000
čistý zisk -26000 0 0 153000
sway
22.10.04,06:30
tie tabuľky sa moc nepodarilo preposlať, ak chceš pošlem ti to znova na súkromnú adresu
sway
vinko.SK
03.03.05,19:55
Ahoj,
prave sa trapim s podnikatelskym zamerom pre urad prace,mi ho vratili kvoli rozpisu v bode 7 a 9 v tabulkach,nemohla by si mi to preposlat?

Vopred vrela vdaka!!!
sway
04.03.05,06:17
Ahoj,
prave sa trapim s podnikatelskym zamerom pre urad prace,mi ho vratili kvoli rozpisu v bode 7 a 9 v tabulkach,nemohla by si mi to preposlat?

Vopred vrela vdaka!!!
skúšam priložiť - je to len jednoduchá tabuľka:p